Znowu w akcji – po sąsiedzku!

W ubiegłą niedzielę na polanie Mycielskich w Poznaniu odbyła się impreza pod hasłem „Kulturalnie – Po Sąsiedzku”. Organizatorzy kolejny raz zwrócili się o pomoc do naszych klas policyjnych w zabezpieczeniu tego wydarzenia.

Uczniowie z klasy drugiej i klas trzecich bez wahania odpowiedzieli na prośbę meldując się liczną grupą w Kobylympolu. Pod naszą opieką znalazły się stoiska tematyczne, scena wraz ze sprzętem estradowym, parkingi samochodowe, a także najważniejszy rejon – trasa biegów przełajowych. Tam najważniejsze było bezpieczeństwo uczestników i blokada ścieżek rowerowych na czas biegu. Ze wszystkich zadań nasi „policyjni” wywiązali się jak zawsze wzorowo. Na szczególną uwagę zasługuje akcja Szymona, Rafała i Kacpra (ostatni, to uczeń L.O w Pobiedziskach Letnisku) którzy udaremnili próbę kradzieży i ujęli sprawcę.

Organizatorzy po raz kolejny wyrazili swoje uznanie dla profesjonalizmu i poziomu zaangażowania, na który mogą liczyć od kilku lat. Brawo – dla wszystkich ! ….no i medale na pamiątkę!

Scroll to Top
Skip to content