Zakończenie roku szkolnego

 

 

Zakończenie roku szkolnego–… i już wakacje!

      Po 10 miesiącach mozolnej i bardzo intensywnej nauki nadeszły wreszcie upragnione wakacje. 26 czerwca o godz.10.00 na dziedzińcu szkolnym naszego liceum odbyła się krótka wspólna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015, którą prowadził wicedyrektor Wojciech Hoffmann. Powitał on wszystkich zgromadzonych – uczniów kl. I i II, grono profesorskie, pracowników administracji i poprosił o zabranie głosu dyrektora szkoły dra Tomasza Zandeckiego. Dyrektor podziękował wszystkim – uczniom i nauczycielom – za trudną roczną pracę, życzył wspaniałych, niezapomnianych i słonecznych wakacji oraz zaapelował do uczniów o zachowanie bezpieczeństwa, rozwagi i odpowiedzialności w czasie odpoczynku wakacyjnego.
      Najważniejszą częścią uroczystości zakończenia roku szkolnego było wręczenie nagród dyrektora tym uczniom, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem – średnia ocen min. 4,75. W naszym liceum było ich aż 9, a 7 z nich otrzymało średnią 5,00 i od 1 września będą stypendystami Rady Powiatu:
1.Monika Ściborska kl. Ic – 5,35
2.Katarzyna Hoffmann kl. Ic – 5,12
3.Ola Oboda – kl.Ia – 5,00
4.Agata Januchowska – kl. Ia – 5,00
5.Julia Kryślak – kl. IIa – 5,00
6.Katarzyna Wicher – kl.IIb – 5,00
7.Aleksandra Hennig – kl.IIb – 5,00
8.Aleksandra Jagiełło – kl.IIa – 4,86
9.Mateusz Karalus – kl.Ic – 4,82
      Ponadto Monika Ściborska została wytypowana przez radę pedagogiczną do stypendium Prezesa Rady Ministrów. Od ubiegłego roku szkolnego wręczana jest również nagroda dyrektora za najlepszą frekwencję na zajęciach lekcyjnych. W tym roku szkolnym nagrodę tę odebrał uczeń kl. Ib – Tomasz Szkudlarek, który osiągnął 100 %-wą frekwencję, II miejsce zajęła K.Szewczyk – kl. Ic – 99,83%, III miejsce Krzysztof Szubert – kl. Ia – 98,83% .
      Następnie głos zabrał zastępca komendanta policji w Swarzędzu – komisarz Piotr Borowiak, który w imieniu Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej podziękował szkole za współpracę z klasami policyjnymi oraz wręczył nagrodę uczennicy kl. policyjnej IIc Zuzannie Machowicz za zaangażowanie i działalność prospołeczną.
     Po rozdaniu nagród wicedyrektor poinformował uczniów, że ks. katecheta Damian Wachowiak został przeniesiony do parafii św. Jana Jerozolimskiego w Poznania i od 1 września nie będzie uczył w naszym liceum. Ks. Damian z całego serca podziękował wszystkim za 2 lata współpracy i zapewnił, że kontaktu ze szkołą nie utraci. Uczniowie pożegnali go gromkimi brawami.
      Po pożegnaniu uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło spotkanie z wychowawcami klas i odbiór świadectw szkolnych.
      No to mamy już wakacje … do zobaczenia 1 września.
                                                                                                             W.Hoffmann

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content