Zakończenie roku szkolnego – wakacje

24 czerwca 2022 r. w piątek na dziedzińcu szkolnym przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się skromna, ogólnoszkolna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2021/2022. Uroczystość prowadził wicedyrektor W. Hoffmann, który powitał całą społeczność II Liceum Ogólnokształcącego i poprosił o zabranie głosu dyrektora szkoły p. T. Zandeckiego.  Dyrektor Liceum złożył uczniom i nauczycielom życzenia udanego odpoczynku, słonecznych dni oraz bezpiecznych wakacji. Również uczniom z Ukrainy z klasy przygotowawczej podziękował za 3 miesiące wspólnej nauki i integracji. Poinformował uczniów, że od nowego roku szkolnego w związku z przejściem na emeryturę nie będą pracowały w naszej szkole p. U. Jasiak, p. H. Pypno, a p. M. Wojciechowska będzie na rocznym urlopie zdrowotnym. Na koniec swojego przemówienia dyrektor T. Zandecki pożegnał się z uczniami informując ich, że w związku ze złożoną rezygnacją nie będzie od 1 września 2022 r. dyrektorem szkoły, a zastąpi go nowa dyrektor p. Małgorzata Szomek.

Następnie dyrektor T. Zandecki wręczył nagrody dyrektora szkoły aż 23 uczniom (na ponad 300 uczniów klas I – III), otrzymali oni świadectwo z wyróżnieniem za średnią min. 4,75.

Najlepszym uczniem szkoły okazała się Vanessa Tetzlaff z kl. IIIa, która jest kandydatem rady pedagogicznej do stypendium Prezesa Rady Ministrów (średnia 5,46). Drugą najwyższą średnią miał uczeń Jakub Winiarczyk z kl. Ib (średnia 5,29). Pozostałe nagrody dyrektora szkoły otrzymali:

Kl. Ia

 1. Oskar Grzesiak

Kl. IIa

 1. Jan Lagner
 2. Gracja Lemiesz
 3. Weronika Cierzniak

Kl. IIb

 1. Zuzanna Zielonka

Kl. IIc

 1. Weronika Jakubowska
 2. Kinga Jaśkowiak
 3. Oliwia Kasprzak
 4. Radomir Podalak-Laskowski

Kl. IIIa

 1. Łucja Olszewska
 2. Kacper Gizara
 3. Wiktoria Kozerska
 4. Joanna Turkiewicz
 5. Wojciech Kokociński
 6. Zofia Smułczyńska

Kl. IIIb

 1. Amelia Głąb
 2. Sebastian Karpiński
 3. Patryk Kühn
 4. Emilia Piwowarczyk

Kl.IIIc

 1. Oliwia Kaczmarek
 2. Anna Sobecka

Po wręczeniu nagród dyrektora szkoły wicedyrektor W.Hoffmann poprosił p. O.Tomczak i p. M.Mielcarek o wręczenie nagród zespołowi, który brał udział w Poznańskiej Lidze Debat Oksfordzkich dochodząc do ćwierćfinału zajmując IV-V miejsce. Otrzymali je: Kacper Wrzesiński, Stanisław Sowiński, Bartosz Jędroszyk, Zofia Smułczyńska, Joanna Małecka i Patryk Raźny.

Po ogólnoszkolnej uroczystości uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach, aby otrzymać świadectwa szkolne.

Życzę zdrowych, słonecznych i bezpiecznych wakacji !!! Do zobaczenia 1 września w szkolnej ławie !

Wicedyrektor W. Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content