Zakończenie roku klas III

 

 

NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!

      Uroczystość zakończenia nauki przez uczniów klas trzecich, tradycyjnie przygotowali wspólnymi siłami młodsi koledzy i koleżanki z klas drugich. W tym roku zmieniono oficjalną formułę spotkania, a motywem przewodnim została seria filmów George’a Lucasa „Gwiezdne Wojny”.

Dawno, dawno temu w odległej galaktyce…
      Trzy grupy rycerzy Jedi z klas 3a, 3b, 3c przez trzy lata szkoliły się pod czujnym okiem Mistrzów z Podgórnej, aby stanąć do walki z niebezpieczną bronią wytworzoną przez Ciemną Stronę Mocy – groźną MATURĄ.
      Nasi Arcymistrzowie (dyrektorzy) zaprosili wielu gości, którzy przybyli z dalekich zakątków kosmosu, aby ocenić efekty kształcenia młodych Padawanów. Opiekę nad nimi sprawowali wychowawcy – utalentowana w batalistycznych opisach walk swoich podopiecznych Mistrzyni Małgorzata Mielcarek, Mistrz Olgierd Promiński, który pomagał rycerzom przewidzieć trajektorię lotu myśliwców oraz Mistrzyni Sztuk Walki Ewa Portala-Janik. Zebrani obejrzeli najpierw filmowe wspomnienia z życia klas. Następnie nagrodzono uczniów idących w ślady Luke’a Skywalkera, którzy ciężką pracą i talentami uzyskali najlepsze wyniki w nauce, zdobyli osiągnięcia w sporcie, prowadzili debaty, angażowali się w życie szkoły. Arcymistrz złożył także wyrazy uznania rodzicom rycerzy i podziękował za wsparcie, jakie im okazywali. W tym roku po raz pierwszy nasze liceum ukończyli uczniowie klas o profilu policyjnym, którzy otrzymali specjalne certyfikaty. Na zakończenie wysłuchaliśmy pożegnalnej piosenki „Ale to już było”. Gdy upragnione świadectwa zostały już rozdane, młodzi Jedi byli niezwykle radośni i towarzyszył im bardzo dobry nastrój.
      Drodzy absolwenci! Zgodnie z tym co mówił Han Solo w obliczu wyzwania „tutaj zaczyna się zabawa” – życzymy Wam równie optymistycznego nastroju podczas matur i wielu sukcesów.
Ale przede wszystkim…
NIECH MOC BĘDZIE Z WAMI!

                                                                                                   Aleksandra Oboda IIa

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content