Aktualności

 

Zakończenie Roku Szkolnego – wakacje

      Po 10 miesiącach ciężkiej i bardzo intensywnej nauki nadeszły wreszcie upragnione wakacje. 19 czerwca o godz.9.30 na dziedzińcu szkolnym naszego liceum przy pięknej słonecznej pogodzie odbyła się krótka wspólna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019, którą prowadził wicedyrektor Wojciech Hoffmann. Powitał on wszystkich zgromadzonych – uczniów kl. I i II, grono profesorskie, pracowników administracji i poprosił o zabranie głosu dyrektora szkoły dra Tomasza Zandeckiego. Dyrektor podziękował wszystkim – uczniom i nauczycielom – za trudną roczną pracę. Podkreślił, że był to bardzo ciężki i wyjątkowy rok szkolny ze względu na ogólnopolski strajk nauczycieli, groźby zamachów bombowych w czasie matur i czekający nas w tej chwili podwójny rocznik pierwszoklasistów. Życzył wspaniałych, niezapomnianych i słonecznych wakacji oraz zaapelował do uczniów o zachowanie bezpieczeństwa, rozwagi i odpowiedzialności w czasie odpoczynku wakacyjnego.

      Najważniejszą częścią uroczystości zakończenia roku szkolnego było wręczenie nagród  dyrektora tym uczniom, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem – średnia ocen min. 4,75. W naszym liceum było ich 14, a 11 z nich otrzymało średnią 5,00 i wyżej i od 1 września będą stypendystami Rady Powiatu:
1. Marta Stanisławska – kl. Id – 5,41
2. Martyna Jankowiak – kl. Ic – 5,38
3. Agata Woszczyk – kl. IIa – 5,11
4. Maria Pindara – kl. Ib – 5,10
5. Marcel Ratajski – kl. Ic – 5,06
6. Joanna Majdańska – kl. Ib – 5,0
7. Natalia Pleszewa – kl. Ic – 5,0
8. Gabriela Wojtkowiak – kl. Ic – 5,0
9. Kacper Jungermann – kl. IIa – 5,0
10. Agnieszka Michałowska – kl. IIb – 5,0
11. Miłosz Tresenberg – kl. IIb – 5,0
12. Maja Szymańska – kl. Ia – 4,87
13. Julia Staniszewka – kl. Ic – 4,75
14. Mateusz Markiewicz – kl. IIa – 4,78
Ponadto Marta Stanisławska – najlepsza uczennica w szkole – została wytypowana przez radę pedagogiczną do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

      Zostały również wręczone nagrody dyrektora za 100% frekwencję za rok szkolny 2018/2019. Otrzymali je:
1. Kacper Jungermann – kl. IIa,
2. Hubert Żółtowski – kl. IIb
3. Natalia Pleszewa – kl. Ic

      Prof. Monika Tischer rozdała nagrody dla uczestników konkursu plastycznego. Pierwszą nagrodę otrzymała Aleksandra Sadowska z kl. IIb.
Prof. Hanna Kempka wręczyła nagrodę dla supermatematyka szkoły i finalisty konkursów matematycznych – Miłosza Tresenberga z matematycznej kl. IIb.

      Następnie głos zabrał zastępca komendanta policji w Swarzędzu – komisarz Piotr Borowiak, który w imieniu komendy wojewódzkiej i miejskiej podziękował szkole za współpracę z klasami policyjnymi oraz wręczył statuetkę Komendanta Policji Wojewódzkiej w Poznaniu za działalność prospołeczną dla Huberta Jokiela z kl. IId.

      Po pożegnaniu przez wicedyrektora uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło spotkanie z wychowawcami klas i odbiór świadectw szkolnych.  
      No to mamy już wakacje … do zobaczenia 2 września.  
                                                                                                                                                                                         W. Hoffmann

 


 

Scroll to Top
Skip to content