Aktualności

 

Zakończenie Roku Szkolnego – wakacje!

      Po 10 miesiącach mozolnej i bardzo intensywnej nauki nadeszły wreszcie upragnione wakacje. 23 czerwca o godz.9.30 w sali gimnastycznej naszego liceum (na zewnątrz padał deszcz) odbyła się krótka wspólna uroczystość zakończenia roku szkolnego 2016/2017, którą prowadził wicedyrektor Wojciech Hoffmann.

     Prowadzący powitał wszystkich zgromadzonych – uczniów kl. I i II, grono profesorskie, zastępcę komendanta policji w Swarzędzu, pracowników administracji i poprosił o zabranie głosu dyrektora szkoły dra Tomasza Zandeckiego. Dyrektor podziękował wszystkim – uczniom i nauczycielom – za trudną roczną pracę, życzył wspaniałych, niezapomnianych i słonecznych wakacji oraz zaapelował do uczniów o zachowanie bezpieczeństwa, rozwagi i odpowiedzialności w czasie odpoczynku wakacyjnego.

      Najważniejszą częścią uroczystości zakończenia roku szkolnego było wręczenie nagród  dyrektora tym uczniom, którzy otrzymali świadectwo z wyróżnieniem – średnia ocen min. 4,75. W naszym liceum było ich 17, a 9 z nich uzyskało średnią 5,00 i od 1 września będą stypendystami Rady Powiatu:
1. Klaudia Jóźwiak – kl. Ia – 5,06
2. Julia Drygała – kl. Ib – 4,88
3. Lidia Szumińska – kl. Ib – 4,87
4. Marta Szczęsna – kl. Ib – 4,82
5. Wojciech Jankowiak – kl. Ic – 5,06
6. Zuzanna Maćkowiak – kl.Id – 5,06
7. Zofia Słupczyńska – kl. IIa – 4,77
8. Aleksandra Bieniara – kl. IIb – 5,38
9. Weronika Górna – kl. IIb – 4,75
10. Natalia Tarka – kl. IIb –  5,00
11. Klaudyna Adamczak – kl. IIb – 5,11
12. Sandra Nowak –  kl. IIb – 5,00
13. Jakub Chłędowski – kl. IIb – 4,75
14. Natalia Maćkowiak – kl. IIb – 4,78
15. Zuzanna Myślińska –  kl. IIc – 5,00
16. Julia Mielcarek – kl. IIc – 5,00
17. Bogna Kurczewska – kl. IId – 4,80

      Ponadto Aleksandra Bieniara z kl. IIb została wytypowana przez radę pedagogiczną do stypendium Prezesa Rady Ministrów.

      Od 2 lat wręczana jest również nagroda dyrektora za stuprocentową frekwencję na zajęciach lekcyjnych. W tym roku szkolnym nagrodę tę odebrało aż 4 uczniów:  
1. Klaudia Jóźwiak – kl. Ia
2. Jowita Ostrowska – kl. Ic
3. Arkadiusz Ignyś – kl. Id
4. Klaudia Wrzosek – kl. Id.

      Została również wręczona nagroda za pracę w samorządzie uczniowskim. Otrzymał ją Sebastian Józiak z kl. Id.

      Prof.Oliwia Tomczak wynagrodziła również 6 uczniów biorących udział w debatach oksfordzkich, a prof. Monika Tischer rozdała nagrody dla uczestników konkursu plastycznego. Wyróżniła także Monikę Stelmaszewską z kl. IIb, która zwyciężyła w konkursie na maskotkę szkoły.

      Następnie głos zabrał zastępca komendanta policji w Swarzędzu – komisarz Piotr Borowiak, który w imieniu komendy wojewódzkiej i miejskiej podziękował szkole za współpracę z klasami policyjnymi oraz wręczył nagrodę dla największego społecznika. Nagrodę otrzymała Joanna Dodat z kl. IIc policyjnej.

      Na zakończenie uroczystości pani pedagog Anna Wojcieszak podziękowała i wręczyła dyplomy uznania kilkunastu uczniom zaangażowanym w wolontariat.

      Po pożegnaniu uczniowie rozeszli się do sal lekcyjnych, gdzie nastąpiło spotkanie z wychowawcami klas i odbiór świadectw szkolnych.  

      No to mamy już wakacje … do zobaczenia 4 września.
                                                                                                             W. Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content