Zajęcia terenowe w parku linowym

 

Pozytywna dawka emocji czyli zajęcia w parku linowym

      W piatek, 10 pażdziernika uczniowie pierwszych klas policyjnych odbyli zajęcia terenowe w Cascader Parku w Kobylnicy. Pokonywanie tras w parku linowym, to niepowtarzalny rodzaj napowietrznego trekingu, którego bazą są przejścia akrobatyczne między drzewami takie jak: balansujące pomosty, przejścia po linie, przejścia siatkowe, powietrzny surfing, skok Tarzana,   tyrolki, itp.
      Uczniowie podzieleni na drużyny musieli zmierzyć się z systemem przeszkód zawieszonych na różnych wysokościach- 4, 8 i 12 metrów, na trasach MANASLU, LHOTSE i EVEREST.  Pokonywanie tras było świetną zabawą, ale także treningiem ducha i ciała. Zmagając się z przeszkodami licealiści   z klas policyjnych  ćwiczyli równowagę, koordynację ruchową, siłę mięśni, wytrzymałość, silną wolę   i pewność siebie.
      Zajęcia w parku linowym były niesamowitą przygodą, a zarazem szansą na zmierzenie się ze swoimi słabościami. Pokonanie przeszkód gwarantowało wielką satysfakcję, ale wiązało się także                    z przełamaniem wielu barier.
Podczas wyjazdu opiekę nad uczniami sprawowały prof.Beata Czerska i prof.Ewa Portala- Janik.

Cascader Park, to park linowy położony w parkowo- leśnej scenerii w Kobylnicy pod Poznaniem. Zajmuje powierzchnię ok. 2 ha i jest największym parkiem linowym w Wielkopolsce.
                                                                                                                    Beata Czerska

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content