Zajęcia terenowe

 

 

Zajęcia terenowe klas policyjnych w Bornym Sulinowie

      W dniach 8-10 czerwca Borne Sulinowo , miejscowość która kusi pięknem przyrody i tajemniczą przeszłością oraz przyległy poligon, który rozciąga się aż do „miasta widma” Kłomina były miejscem, w którym walkę ze swoimi słabościami stoczyli uczniowie klas policyjnych (Id i Ie) wraz z opiekunkami.
    Piękne lasy, Jezioro Pile, wrzosowiska, niemiecka myśl budowlana i radzieckie inwestycje stanowiły doskonałe warunki do kształtowania wytrzymałości, sprawności, celności, siły i odwagi.
      Uczniowie strzelali z wiatrówek, uczestniczyli w podchodach, zajęciach z samoobrony i strzelali z łuku. Potężną dawkę adrenaliny przyniosły przejazdy wozem bojowym po poligonie. Ekstremalna jazda potęgą radzieckiego przemysłu militarnego- PTS-M ,największym pojazdem gąsienicowym używanym w armii polskiej, była niesamowita. Skrajne emocje- i radość, i wściekłość ze zmęczenia , ale w efekcie końcowym ogromna satysfakcja, towarzyszyły uczniom w 40- kilometrowej wyprawie rowerowej przez piękne tereny leśne, wrzosowiska (Rezerwat „ Diabelskie Pustacie) do opuszczonego miasta Kłomina. Dodatek do intensywnych zajęć stanowiły częste wyprawy …po jedzenie, bo przecież po co jeść to, co podadzą do stołu (pyszne, naturalne polskie jedzenie w dużych ilościach), prawdziwy „współczesny wojownik” je, to co sam upoluje … np. w Biedronce, a także sesje fotograficzne w ruinach zjawiskowego, dawnego kasyna radzieckiego.
      Początek czerwca, słońce, jezioro, las… ach zapachniało wakacyjną przygodą.
                                                                                                                 Beata Czerska

 

Przejdź do galerii zdjęć.

Przewiń do góry

DRZWI
OTWARTE

24 kwietnia (sobota)
Szczegóły spotkania podamy bliżej terminu.

Skip to content