Zajęcia terenowe

 

IIId i IIIe w ARESZCIE!!!!

      W piątek 4 listopada grube, otoczone drutem kolczastym mury Aresztu Śledczego w Poznaniu przekroczyli uczniowie trzecich klas policyjnych. Całe szczęście wizyta uczniów była dobrowolna i odbywała się tylko i wyłącznie w celach poznawczych.  
      Już samo wejście, kontrola wykrywaczami, przejście przez specjalne bramki  i pierwsze spotkanie ze strażnikami robiło wrażenie.
      Areszt Śledczy przy ulicy Młyńskiej w Poznaniu mieści się w kompleksie budynków zbudowanych w około 1907r. i zmodernizowanych w latach 70 XX wieku. Posiada około 225 cel i może pomieścić około 700 więźniów. Mieści się tu także szpital (oddziały: chorób wewnętrznych, obserwacji sądowo-psychiatrycznej, dermatologiczny) i ośrodek diagnostyczny. Więźniowie mają do dyspozycji salę widzeń , kantynę, działa kuchnia i różnego rodzaju warsztaty. Osadzonymi opiekują się wychowawcy i psycholodzy.
      Uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda oddział dla więźniów niebezpiecznych, więzienny „spacerniak”, oddział półotwarty, gdzie można swobodnie poruszać się po korytarzach, oddział szpitalny, miejsce gdzie do aresztu docierają samochody-więźniarki, dziedziniec, cele i cele szpitalne. Niezwykle interesującym było obserwowanie bardzo rozbudowanego systemu zabezpieczeń i procedur bezpieczeństwa  jakie funkcjonują w areszcie. Cenne dla uczniów było spotkanie z przedstawicielami służby więziennej, na którym  mogli poznać specyfikę i strukturę pracy w areszcie, a także uzyskali wiele informacji o rekrutacji do służby.
      Wizyta w Areszcie Śledczym w Poznaniu była bardzo interesująca. Uczniowie zobaczyli coś, co znają tylko z filmów sensacyjnych, mogli zweryfikować  swoje powierzchowne wyobrażenie z rzeczywistością. Czy chcieliby wrócić tu drugi raz… chyba tylko do pracy.
                                                                                                            Beata Czerska

Przejdź do galerii zdjęć

Przewiń do góry

DRZWI
OTWARTE

24 kwietnia (sobota)
Szczegóły spotkania podamy bliżej terminu.

Skip to content