Zajęcia terenowe

 

A na górze wyszło, że… sprawność i odwaga liczy się!
Zajęcia terenowe na ściance wspinaczkowej.

      W poniedziałek, 28 listopada drugie klasy policyjne uczestniczyły w kolejnych interesujących i ekscytujących zajęciach terenowych- tym razem na ściance wspinaczkowej.
       Wspinaczka jest znakomitą i interesującą formą treningu – nie tylko fizycznego, ale i psychicznego. Podczas zajęć na ściance spala się około 530 kcal na godzinę, ćwiczy różne partie mięśni i koordynację ruchów. Oprócz pozytywnego wpływu wspinaczki na kondycję fizyczną organizmu, działa ona pozytywnie na psychikę – uczy koncentracji, dążenia do celu i pozwala rozładować stres. Trening na ściance wymaga poza tym koncentracji, cierpliwości, umiejętności panowania nad emocjami i chęci osiągania nowych celów.
      Większość z uczniów pierwszy raz miała okazję spróbować swoich sił na ściance wspinaczkowej. Zajęcia odbywały się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dzięki którym uczestnicy poznali sposoby ubierania uprzęży, poznali obsługę sprzętu wspinaczkowego, podstawy asekuracji i podstawowe techniki wspinaczki.  
      Zajęcia pozwoliły uczniom sprawdzić nie tylko silę własnych mięśni, ale także nabrać pewności siebie, wyzwolić  ambicję i przekonać  się, że nie ma celów nie do zdobycia!
                                                                                                        Beata Czerska

 

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content