Zajęcia integracyjne 2018

 

Zajęcia integracyjne klas pierwszych.

      Piękna pogoda dopisała uczniom klas I, którzy we wtorek, 18 września, udali się do parku linowego Pyrland w Poznaniu na zajęcia integracyjne . Uczestnicy  zostali podzieleni  na dwie grupy, w których znalazło się po 6 drużyn.
      Zadania przygotowane przez organizatorów były różnorodne, ale wymagały współpracy i zaangażowania każdego członka zespołu. Na początku  grupy musiały układać puzzle w wyznaczone kształty. Przy następnej konkurencji należało omijać przeszkody, mając założone alkogogle, które dawały efekt upojenia alkoholowego podobnego do 2,5 promila. Nie było to łatwe do zrobienia, gdyż po założeniu wspomnianych „gogli” niewiele było widać, a do tego zniekształcone było postrzeganie odległości.  Nie obeszło się tutaj bez upadków i potknięć , ale również śmiechu. Trzy kolejne konkurencje: narty dla wielu osób , zawieszony na linach labirynt z kulką  i Yenga, dostarczyły uczestnikom kolejnych emocji i zabawy . Szczególnie wyścig w wieloosobowych nartach  pokazał, że praca w zespole bywa wyzwaniem, nawet jeżeli zadanie polega tylko na równoczesnym podnoszeniu nóg! Wysiłek się jednak opłacił i wszyscy dotarli do mety.

      Po ćwiczeniach umysłowych i sprawnościowych przyszedł czas na odpoczynek i pieczenie kiełbasek przy wspólnym ognisku. Była to bardzo dobra okazja do integracji z innymi klasami. Nie da się ukryć, że zabawy na świeżym powietrzu  i spędzenie czasu z nowo poznanymi przyjaciółmi jest o wiele przyjemniejsze niż siedzenie samemu w domu!
       Pozostaje mieć nadzieję, że ten wspaniały klimat  będzie utrzymywał się w klasach do końca roku szkolnego!
                                                                                                                                                        Emilia Wysocka kl. Ia

 

 

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content