XV Mistrzostwa Młodzieży Szkół Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego

W dniu 26 kwietnia 2022 r. po 2 latach przerwy z powodu pandemii odbyły się zgodnie z tradycją XV Mistrzostwa Młodzieży Szkół Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu z Karabinka Pneumatycznego. Oprócz naszego liceum współorganizatorem mistrzostw jest Klub Żołnierzy Rezerwy LOK „Jastrząb” w Swarzędzu na czele z p. Ireneuszem Erencem. Obsadę sędziowską zawodów zapewniali i nad bezpieczeństwem uczniów czuwali żołnierze rezerwiści z Klubu „Jastrząb’.

W mistrzostwach udział wzięło 14 drużyn ze szkół ponadpodstawowych powiatu poznańskiego oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Swarzędzu. Bezkonkurencyjnie, tradycyjnie zwyciężyły 3 drużyny z Zespołu Szkół w Bolechowie z klasy wojskowej: (I drużyna – 263 pkt., II drużyna – 233 pkt., III drużyna – 216 pkt.).

Nasz zespół z II LO złożony z uczniów klasy maturalnej policyjnej III Dg w składzie D. Zawadzki, E. Musiał i M. Wyskiel zajął IV miejsce zdobywając 187 pkt. Indywidulnie również bezapelacyjnie zwyciężyli uczniowie ze szkoły w Bolechowie zajmując 5 kolejnych pierwszych lokat. Najlepszy wynik osiągnął Aleksander Roszak zdobywając 91 pkt.

Następną dodatkową konkurencją było strzelanie o „statuetkę”. Uczniowie strzelali jak Bracia Kurkowi do „Kura”.

Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego zakończył dyrektor II LO, p. Tomasz Zandecki, który wspólnie z członkami Klubu Żołnierzy Rezerwy LOK „Jastrząb” wręczyli nagrody, medale i dyplomy.

Do zobaczenia za rok na kolejnych mistrzostwach!

                                                                                                  Wojciech Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content