XII Mistrzostwa Powiatu w Strzelaniu

 

XII Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu

      Dnia 12 kwietnia odbyły się w naszym liceum już XII Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Tradycyjnie współorganizatorem mistrzostw był Klub Żołnierzy Rezerwy LOK „Jastrząb” w Swarzędzu na czele z prezesem Ireneuszem Erencem. Uczestnicy jak co roku walczyli również o Puchar Przechodni KŻR „Jastrząb”, który tradycyjnie już powrócił do Bolechowa.

      W turnieju strzeleckim wzięło udział 45 zawodników, którzy stworzyli 15 drużyn (po 3 zawodników) z 7 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu poznańskiego. Zawody, jak co roku, zdominowały drużyny z gimnazjum i liceum z Zespołu Szkół w Bolechowie. Zajęli oni dwa pierwsze miejsca, natomiast drużyna naszego liceum składająca się z dziewcząt: M.Depa – kl. IIb, P.Abramowicz – kl. Ic i M.Kowalczyk – kl. Id zajęła III miejsce.

       W zawodach indywidualnych zwyciężył Marcin Piecha z ZS w Murowanej Goślinie, uzyskując bardzo dobry wynik – 94 pkt., II miejsce zajął Marcin Ignasiak z ZS w Bolechowie, uzyskując wynik 92 pkt., a III Daria Paluch z ZS w Bolechowie – 91 pkt. Uczennica naszego liceum Marianna Depa w zawodach indywidualnych zdobyła 6.miejsce wystrzeliwując 88 pkt.

      Trzecią kategorią zawodów strzeleckich było strzelanie wszystkich uczestników do statuetki. Zwycięzcą okazał się uczeń naszej szkoły Patryk Pietrucha z kl. IIc.

       W tym roku nie było wystawy kolekcjonerskiej broni palnej. Odbywa się ona bowiem co dwa lata, więc za rok czeka nas niebywała atrakcja – prezentacja pistoletów, karabinów maszynowych, broni snajperskiej itp.

      Za rok kolejne mistrzostwa powiatu poznańskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej, na które już serdecznie zapraszamy.
                                                                                                      W.Hoffmann

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content