XI Mistrzostwa Powiatu w Strzelaniu

 

XI Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu

      Dnia 10 kwietnia odbyły się w naszym liceum już 11-te Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej dla młodzieży szkół ponadpodstawowych. Tradycyjnie współorganizatorem mistrzostw był Klub Żołnierzy Rezerwy LOK „Jastrząb” w Swarzędzu na czele z prezesem I.Erencem. Uczestnicy jak co roku walczyli również o Puchar Przechodni KŻR „Jastrząb”, który tradycyjnie już powrócił z powrotem do Bolechowa.
      Wielką atrakcją tegorocznych zawodów była wystawa kolekcjonerskiej broni palnej – pistoletów, karabinów maszynowych, broni snajperskiej itp. Po zakończonych zawodach strzeleckich młodzież wykorzystując piękną pogodę mogła skorzystać z okazji i postrzelać ze ślepej amunicji hukowe, ale z prawdziwej broni – słynnego „kałasznikowa”.
      W turnieju strzeleckim wzięło udział 19 drużyn (po 3 zawodników) z 9 szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu poznańskiego oraz poza konkursem młodzież z klas wojskowych III LO we Wrześni. Zawody, jak co roku, zdominowały drużyny z gimnazjum i liceum z Zespołu Szkół w Bolechowie. Zajęli oni 3 pierwsze miejsca.
      W zawodach indywidualnych zwyciężył Marcin Ignasiak z ZS w Bolechowie uzyskując rewelacyjny wynik 98 pkt. Najlepszy rezultat wśród dziewczyn uzyskała A.Przybylak z ZS nr 1 w Swarzędzu zdobywając 92 pkt. Uczeń naszego liceum M. Wróbel w zawodach indywidualnych zdobył 6.miejsce wystrzelając 87 pkt. Trzecią kategorią zawodów strzeleckich było strzelanie wszystkich uczestników do kura.
      Za rok kolejne mistrzostwa powiatu poznańskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej, na które już serdecznie zapraszamy.
                                                                                                            W.Hoffmann

 

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content