X Mistrzostwa Powiatu w Strzelaniu

 

X Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w strzelaniu

      Dnia 2 kwietnia odbyły się w naszym liceum jubileuszowe 10-te Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w Strzelaniu z broni pneumatycznej. Tradycyjnie współorganizatorem mistrzostw był Klub Żołnierzy Rezerwy LOK „Jastrząb” w Swarzędzu na czele z prezesem J.Erencem. Uczestnicy, jak co roku walczyli również o Puchar Przechodni KŻR „Jastrząb”.
      Wielką atrakcją tegorocznych zawodów była wystawa broni palnej kolekcjonerskiej – pistoletów, karabinów maszynowych, broni snajperskiej itp. Po zakończonych zawodach strzeleckich młodzież wykorzystując piękną pogodę mogła skorzystać z okazji i postrzelać z prawdziwej broni – „kałasznikowa”.
W turnieju strzeleckim wzięło udział 21 drużyn (po 3 zawodników) ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu poznańskiego. Zawody, jak co roku, zdominowały drużyny z gimnazjum i liceum z Zespołu Szkół w Bolechowie. Zajęli oni 3 pierwsze miejsca.
      W zawodach indywidualnych zwyciężył Michał Widerowski z ZS w Bolechowie, natomiast II miejsce zajął uczeń naszego liceum Przemysław Kałek zdobywając aż 50 pkt. Trzecią kategorią zawodów strzeleckich było strzelanie do kura, w którym zwyciężył M.Jerzyński.
      Za rok II LO w Swarzędzu ponownie zaprosi gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne na kolejne Mistrzostwa Powiatu Poznańskiego w strzelaniu z broni pneumatycznej.
                                                                                                                  W. Hoffmann  

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content