Wycieczka do Torunia

 

Wycieczka do Torunia

      We wtorek 11 października uczniowie kl. II a, II b i II c uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Torunia. W programie wycieczki była wizyta w Urzędzie Marszałkowskim, seans astronomiczny w Planetarium oraz zwiedzanie zabytków Torunia. Była to cenna lekcja szczególnie dla klasy II a (rozszerzona historia) i II c (rozszerzony Wos).
      W Urzędzie Marszałkowskim odbyła się lekcja samorządowa, która przybliżyła jego funkcjonowanie. Uczniowie klas drugich mieli okazję głosować, dokonać autoprezentacji oraz pełnić funkcję, np. marszałka sejmiku. Zapoznali się także z najważniejszymi atrakcjami turystycznymi, honorowymi obywatelami i symbolami województwa Kujawsko-Pomorskiego. Informacja o naszej wizycie oraz fotorelacja znajduje się także na stronie internetowej Sejmik Województwa Kujawsko Pomorskiego.
      Po przerwie obiadowej udaliśmy się do Planetarium, w którym obejrzeliśmy seans pt. „Meteoplanet”. Opowiadał on o niezwykłych i ekstremalnych warunkach, jakie panują na wybranych planetach i księżycach w Układzie Słonecznym.
      W trakcie podróży do Torunia oraz pomiędzy wizytą w Urzędzie Marszałkowskim i Planetarium p. Krystyna Leśniak, z biura podróży „Sokrates”, przybliżyła historię Kujaw, Krzyżaków i Torunia.
Znalazł się również czas m.in. na ciepłą herbatę i zakupienie słynnych toruńskich pierników.
                                                                                                            Marcin Dziubich

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content