still life, bottles, to dye-838350.jpg

WSPOMNIEŃ CZAR – „OBÓZ ZDOLNYCH” 19-24 czerwca 2023 r.

Przed nami nowy rok szkolny – pełen zadań i wyzwań.

Za nami – ciągle żywe i kolorowe wspomnienia z tygodnia spędzonego w Jastrzębiej Górze na „Obozie Zdolnych 2023”, gdzie spotkała się utalentowana młodzież z powiatu kartuskiego, poznańskiego, łowickiego, świdnickiego i tatrzańskiego.

Odpoczywaliśmy, ale także zdobywaliśmy wiedzę i cenne doświadczenia. Reprezentowaliśmy również godnie naszą szkołę i Powiat Poznański.

„Obóz Zdolnych” to jedna z wielu inicjatyw realizowanych w ramach wieloletniej partnerskiej współpracy Powiatu Kartuskiego z Poznańskim, Świdnickim, Łowickim i Tatrzańskim.

W ramach obozu odbywały się różne zajęcia: matematyczno-fizyczne, przyrodnicze i społeczne. Mieliśmy okazję uczestniczyć w prelekcjach prowadzonych przez wykładowców z Akademii Morskiej w Gdyni oraz seminarium z prof. Michałem Woźniakiem z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Podczas pobytu na „Obozie Zdolnych” odbywały się także warsztaty rozwijające kompetencje i umiejętności ważne na rynku pracy.

Podczas pobytu nie zabrakło czasu na zasłużony odpoczynek po roku ciężkiej pracy. Wycieczki (zwiedziliśmy Gdańsk, byliśmy na Helu, Rozewiu, nieobce są nam zakątki Jastrzębiej Góry), spacery brzegiem morza, zachody i wschody słońca, zabawy integracyjne – to niektóre z licznych atrakcji, w których braliśmy udział. Dopisywała nam także pogoda.

A co najważniejsze, przy okazji mogliśmy nawiązać nowe znajomości z młodzieżą z zaprzyjaźnionych powiatów.

Dziękujemy, za możliwość udziału w tym ciekawym i obfitym w doświadczenia czasie.

Uczestnicy „Obozu Zdolnych 2023” Weronika, Zuzanna, Ola, Oskar, Jakub

Scroll to Top
Skip to content