Wizyta klasy policyjnej w swarzędzkim komisariacie

W miniony piątek, klasa o profilu policyjnym II LO w Swarzędzu, odwiedziła Komisariat Policji w naszym mieście.

Po krótkich zajęciach teoretycznych zwiedziliśmy ten, jakże dobrze strzeżony, budynek. Zapoznaliśmy się z pracą policjanta dyżurnego, posiedzieliśmy na tzw. „dołku”. Wielu uczniów po raz pierwszy miało okazję z bliska obejrzeć poszczególne jednostki broni krótkiej i długiej, usłyszeć  o zasadach jej używania i działania. Najlepsze uczennice zostały przewiezione radiowozem na sygnale, a ochotnik mógł przymierzyć strój do zadań specjalnych.

Zajęcia terenowe były bardzo interesujące, przybliżyły nam bezpośrednio pracę na komendzie. Spotkanie umożliwiło młodzieży skonfrontowanie swoich wyobrażeń o zawodzie policjanta z rzeczywistością oraz wzbogaciło uczniów o nowe praktyczne doświadczenia.

Dziękujemy serdecznie Komendantowi p. Marcinowi Walczakowi za zaproszenie.

Wychowawca kl. Ic

Ewa Portala-Janik