Wizyta klasy policyjnej w Muzeum Policji w Poznaniu

      W czwartek 04.11.2021 r., w ramach zajęć terenowych, klasa policyjna 2d odwiedziła Muzeum Policji oraz Oddział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.
      „Izba Pamięci” to jedyne takie muzeum w Polsce. Głównym inicjatorem założenia placówki był podinsp. Zbigniew Rogala z Poznania – kolekcjoner pamiątek milicyjnych i policyjnych . Zbiór ten stał się zaczątkiem kolekcji muzealnej.
Zbiory podzielone są tematycznie, według okresów historycznych:
• Policja Państwowa 1919-1939,
• Milicja Obywatelska 1944-1990,
• Policja,
• służba drogowa wszystkich okresów.
      W ramach ekspozycji oglądać można mundury, wyposażenie policjantów, pojazdy służbowe, radary, urządzenia techniki śledczej, odznaki, dokumenty, broń, akcesoria kibiców sportowych. Była to bardzo ciekawa lekcja historii przedstawiona przez komisarza Marka Roweckiego.


      Następnie młodzież udała się do Wydziału Prewencji KWP w celu zapoznania się z podstawowymi środkami przymusu bezpośredniego. Aspirant sztabowy Krzysztof Lesiński zaprezentował i zademonstrował uczniom podstawową broń oraz wyposażenie policjanta. Zajęcia zakończyły się efektownym pokazem zastosowanie armatki wodnej.


      Na koniec zajęć klasa policyjna została zaproszona na krótki pokaz broni i sprzętu Grupy Realizacyjnej Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.


                                                                                                                                                           Ewa Portala-Janik

Scroll to Top
Skip to content