Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2017

WOŚP i II LO

25 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Graliśmy dla dzieci i seniorów – dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.
      Z naszej szkoły udział wzięło 14 ekip, w sumie 36 wolontariuszy. Zebraliśmy 8114,41 złotych.  Oprócz kwestowania z puszkami, wzięliśmy też udział w „Wiosłowaniu dla WOŚP”.
      W Galerii Malta po raz 7. odbyła się próba ustanowienia rekordu Polski w liczbie osób wiosłujących na jednym ergometrze. Tym razem zmagały się cztery miasta: Poznań, Warszawa, Toruń i Gdańska. Odbyła się także sztafeta z udziałem olimpijczyków (m.in. Szymon Ziółkowski, Natalia Madaj) i polityków (m.in. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak).
      Wszystkim wolontariuszom bardzo serdecznie dziękuję.
                                                                                                   Opiekun wolontariuszy
                                                                                                        Anna Wojcieszak