Wielka Lekcja Geografii w Łodzi.

Jak co roku, grupa uczniów naszej szkoły razem z panią Agatą Adamczak uczestniczyła w warsztatach geograficznych w Łodzi. W czwartek, 16 listopada wybraliśmy się na rekonesans po Łódzkich zaułkach. Według wskazówek zamieszczonych na kartach pracy poznawaliśmy wielokulturowość  Łodzi i jej rewitalizację. Dzień zakończyliśmy w Łódzkim planetarium na spektaklu „Niezbadane światy”. W piątek braliśmy udział w 13 Wielkiej Lekcji Geografii organizowanej przez Uniwersytet Łódzki oraz Łódzki Klub Trekkingowy. W towarzystwie ponad 500 uczniów z całej Polski wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy wykłady i wizualizacje prezentowane przez pasjonatów geografii i podróży. Spróbowaliśmy także sił w Konkursie na najlepszego młodego Geografa, ale… niestety, nie udało nam się zdobyć tego tytułu. Może za rok!