Warsztaty z fizjologii na UP

Warsztaty z fizjologii zwierząt na Uniwersytecie Przyrodniczym  w Poznaniu.

16 marca 2015  grupa przyrodnicza z klasy 2b i klasa 2c uczestniczyła w zajęciach na Wydziale Fizjologii i Biochemii Zwierząt UP w Poznaniu. Warsztaty przeprowadziła Pani dr Kinga Gwóźdź, która jest nauczycielem uniwersyteckim. Nasi uczniowie na podstawie skryptu z fizjologii zwierząt  wykonywali takie same ćwiczenia, jakie wykonują  studenci podczas swoich zajęć na wydziale. Grupa przyrodników bardzo chętnie i zainteresowaniem wzięła udział w warsztatach. Tematami ćwiczeń były między innymi: pomiary ciśnienia tętniczego krwi, pomiary pojemności płuc, badanie plamki ślepej oka,  badanie rozmieszczenia receptorów zmysłu, badanie odruchów bezwarunkowych.
                                                                                                Lucyna Musielak