Narodowe Święto Niepodległości 2018

 

Narodowe Święto Niepodległości – 2018

      Po piątkowych szkolnych uroczystościach 100-lecia odzyskania niepodległości połączonych ze Świętem Patrona i sobotnim XXIX Rajdem Niepodległości, którego nasze liceum było współorganizatorem, w niedzielę 11 listopada nastąpił punkt kulminacyjny uroczystości Święta Niepodległości 2018.
      Na swarzędzkim Rynku odbyły się miejskie obchody 100-lecia odzyskania niepodległości. Rynek naszego miasta jak nigdy zapełniły rzesze ludzi, którzy przyszli, aby wspólnie świętować. Oficjalne obchody rozpoczęły się o godzinie 11.30 wspólnym pamiątkowym biało-czerwonym  zdjęciem w kształcie liczby 100.
      W trakcie uroczystości wystąpił nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2, który przedstawił fakty i wydarzenia historyczne oraz postaci, które doprowadziły do odzyskania niepodległości po 123 latach zaborów. Zaśpiewała młodzież z Ośrodka Kultury, chór męski „Akord” i zagrała Swarzędzka Orkiestra Dęta. Następnie delegacje władz samorządowych, partii politycznych, organizacji społecznych i szkół składały kwiaty i wieńce przed pomnikiem „ Bohaterom poległym za wolność i ojczyznę”. Naszą szkołę reprezentował nowy poczet sztandarowy oraz umundurowana delegacja klasy policyjnej, która również złożyła biało-czerwoną wiązankę kwiatów pod pomnikiem.
      Punktualnie o godz. 12.00 wszyscy zgromadzeni na Rynku odśpiewali w tym wyjątkowym dniu 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Swarzędzkie uroczystości zakończył przemarsz do Kościoła p. w. św. Marcina, gdzie została odprawiona msza święta za naszą Ojczyznę.
                                                                                                                                                              Wojciech Hoffmann

 

Przewiń do góry

DRZWI
OTWARTE

24 kwietnia (sobota)
Szczegóły spotkania podamy bliżej terminu.

Skip to content