„Tydzień kajakowy”

      W przedostatnim tygodniu szkolnej nauki zostały zorganizowane liczne wycieczki klasowe i ogólnoszkolne. Niewątpliwie najbardziej atrakcyjną wśród ogólnoszkolnych wycieczek były 3 spływy kajakowe zorganizowane przez wielkiego pasjonata turystyki kajakowej prof. O. Promińskiego (prawie 17 tys. km kajakiem).

      15 czerwca (we wtorek) 28 uczestników w 14 kajakach z różnych klas wraz z kierownikiem, p. O. Promińskim i dyrektorem szkoły p. W. Hoffmannem wzięło udział w 24 km spływie kajakowym rzeką Wartą z Poznania do Mściszewa pod Murowaną Gośliną. Z Mściszewa wynajętym autokarem uczestnicy spływu przyjechali do Swarzędza.

      16 czerwca (w środę) odbył się drugi spływ kajakowy, w którym udział wzięło 22 uczniów z kl. IIB z wychowawcą p. O. Promińskim i dyrektorem szkoły. Tym razem płynęliśmy z Tuczna do Złotniczek przez 4 jeziora, kanały łączące i strugi rzeczne porośnięte trzciną. W trakcie spływu było moc atrakcji: … 4 przenoski, kilka wywrotek, kąpiel w jeziorze przy ogromnym upale i bezchmurnym niebie. Ze Złotniczek przeszliśmy pieszo 4 km na stację PKP w Pobiedziskach, skąd dopiero o godz. 16.10 wyjechaliśmy w kierunku Poznania.

      18 czerwca (w piątek) miał miejsce ostatni ogólnoszkolny spływ kajakowy rzeką Wartą z Rogalinka (dojazd wynajętym autokarem) do Poznania. Wzięło w nim udział 30 uczestników (15 kajaków) wraz z kierownikiem p. O. Promińskim i nauczycielem j. niemieckiego p. M. Radomskim. Płynęli również w ogromnym upale  i część uczestników skorzystała z kąpieli w niezbyt czystej rzece Warcie…

      Wszyscy uczestnicy bardzo mile wspominają czas spędzony w kajaku i z niecierpliwością czekają na następne spływy kajakowe w miesiącu wrześniu.    

                                                                                                                                                                       W. Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content