Debata oksfordzka

 

Turniej debat w Inowrocławiu

      W dniach 29-30 października 2018 r. reprezentacja Naszego Liceum występowała w Ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych „Bohaterowie Niepodłegłości”. Gospodarzem zawodów było I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Grono uczestników turnieju zostało uzupełnione o debatantów z II LO z Konina oraz VII LO z Torunia. W skład naszego zespołu wchodzili: Klaudia Jóźwiak i Patrycja Piasecka z klasy III a oraz Kacper Łuczkowiak i Marcin Nowicki z klasy III d.
      W ciągu dwóch dni zmagań debatanci mieli za zadanie przedstawić argumenty strony propozycji lub opozycji dla następujących tez, np.  „Przeprowadzenie przez Józefa Piłsudskiego zamachu majowego było uzasadnione” czy „Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie powinien stanąć pomnik Wincentego Witosa.”.
      Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce, po zwycięskiej debacie z licealistami z Torunia. Nasi maturzyści zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, podejmując walkę ze szkołami, które regularnie uczestniczą w zawodach międzyszkolnych, w tym mistrzostwach Polski debat.
      Opiekunami grupy debatanckiej byli p. Oliwia Tomczak oraz p. Marcin Dziubich.

 

Przewiń do góry

DRZWI
OTWARTE

24 kwietnia (sobota)
Szczegóły spotkania podamy bliżej terminu.

Skip to content