Debata oksfordzka

 

Turniej debat w Inowrocławiu

      W dniach 29-30 października 2018 r. reprezentacja Naszego Liceum występowała w Ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych „Bohaterowie Niepodłegłości”. Gospodarzem zawodów było I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Grono uczestników turnieju zostało uzupełnione o debatantów z II LO z Konina oraz VII LO z Torunia. W skład naszego zespołu wchodzili: Klaudia Jóźwiak i Patrycja Piasecka z klasy III a oraz Kacper Łuczkowiak i Marcin Nowicki z klasy III d.
      W ciągu dwóch dni zmagań debatanci mieli za zadanie przedstawić argumenty strony propozycji lub opozycji dla następujących tez, np.  „Przeprowadzenie przez Józefa Piłsudskiego zamachu majowego było uzasadnione” czy „Przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie powinien stanąć pomnik Wincentego Witosa.”.
      Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce, po zwycięskiej debacie z licealistami z Torunia. Nasi maturzyści zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, podejmując walkę ze szkołami, które regularnie uczestniczą w zawodach międzyszkolnych, w tym mistrzostwach Polski debat.
      Opiekunami grupy debatanckiej byli p. Oliwia Tomczak oraz p. Marcin Dziubich.

 

Scroll to Top
Skip to content