Tadeusze 2020

TADEUSZE 2020–Dzień Edukacji Narodowej w pandemii


      14 października 2020 roku uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły w Swarzędzu uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Jednak ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku nie było uroczystej akademii i oficjalnych spotkań. Tradycja została podtrzymana i mimo przeciwności losu oraz wytycznych epidemicznych nagrody Tadeusze 2020 zostały wręczone. Myśl przewodnia tegorocznego plebiscytu brzmiała: „Szkoła jest jak okręt, którym płyniemy po oceanie wiedzy”.


      Jedni twierdzą, że nauczyciel to mistrz, inni wolą widzieć w nim przyjaciela, kolejni  cenią tych trzymających dyscyplinę na swoich lekcjach. Okazuje się, że najważniejsze jest powołanie nauczyciela do swojej pracy. To właśnie tacy belfrzy zapadają nam w pamięć i wspominamy ich z uśmiechem. Uczniowie z drugich i trzecich klas pod czujnym okiem kapituły głosowali na nominowanych w dziewięciu morskich kategoriach nauczycieli oraz na zasłużonego pracownika szkoły. Kilkuosobowa kapituła zachowując wszelkie środki ostrożności wręczała nagrody wyróżnionym: statuetkę i kwiaty.

 
      Oto wyniki plebiscytu. W kategorii Marynarz O Donośnym Głosie zwyciężyła prof. Monika Będziecha-Tischer, w kategorii Marynarz Spokojnych Wód – prof. Piotr Piwczyk. Prof. Olga Szczepaniak to Kapitan Złote Serce a w kategorii OficerStrażnik Poprawnej Polszczyzny zwyciężyła prof. Małgorzata Mielcarek. Kolejni zwycięzcy to: Oficer Wachtowy – Stróż Prawa  prof. Piotr Borowiak a Marynarz Sokole Oko prof. Halina PypnoOchmistrzem – zasłużonym pracownikiem szkoły została pani Barbara Piaskowska. Jednak największe laury przypadły panu dyrektorowi Wojciechowi Hoffmannowi,  który od kapituły uczniowskiej otrzymał Super Tadeusza 2020 wyróżnienie za największą ilość  głosów  uzyskanych we wszystkich kategoriach. Pan dyrektor zdeklasował rywali w kategoriach: Admirał -Talent Wszechstronny, Bosman – Organizator Życia Szkolnego i Główny Mechanik – Szwajcarski Zegarek.


      Wszystkim gratulujemy i życzymy wielu powodów do satysfakcji.
                                                                                                                                                                           Uczniowie z 2Cg i 2A

Scroll to Top
Skip to content