Tadeusze 2019

 

TADEUSZE 2019

      10  października  uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły w Swarzędzu uczcili Dzień Edukacji Narodowej. Tym razem przenieśliśmy się w kosmos, bo szkoła jest wszechświatem składającym się z galaktyk, planet i gwiazd. My uczniowie jesteśmy światełkami na firmamencie.

      Spotkanie rozpoczęły życzenia złożone przez pana dyrektora dr. Tomasza Zandeckiego, który podziękował wszystkim zaangażowanym w pracę na rzecz oświaty, a wyróżniającym się uczniom wręczył Nagrody Dyrektora Szkoły. Nagrodzeni zostali stypendyści rady powiatu Marta Stanisławska z kl. IId ze średnią 5,41. Najlepsza uczennica w szkole została wytypowana do stypendium Prezesa Rady Ministrów. Pozostali nagrodzeni to: Martyna Jankowiak z kl. IIc, Agata Woszczyk z kl. IIIa,  Maria Pindara z kl. IIb, Marcel Ratajski z kl. IIc, Joanna Majdańska z kl. IIb, Natalia Pleszewa z kl. IIc, Gabriela Wojtkowiak z kl. IIc, Kacper Jungermann z kl. IIIa, Agnieszka Michałowska z kl. IIId, Miłosz Tresenberg z kl. IIIb.

      Nagrodę Starosty za osiągnięcia sportowe otrzymali: Jan Modzelewski z klasy IId, Zofia Budzyńska z klasy IId i Róża Prokopowicz z klasy IIe.

      Jedni twierdzą, że nauczyciel to mistrz, inni wolą widzieć w nim przyjaciela, kolejni uczniowie cenią tych, trzymających dyscyplinę na swoich lekcjach. Okazuje się, że najważniejsze jest powołanie do swojej pracy. To właśnie tacy belfrzy, zapadają nam w pamięć i wspominamy ich z uśmiechem. Zgodnie z tradycją tego dnia wręczone zostały nagrody TADEUSZE. Uczniowie pod czujnym okiem kapituły głosowali na nauczycieli, nominowanych w 12 kategoriach.

      Nagrody za donośny głos i punktualność – Mikrofon Roku i Szwajcarski Zegarek otrzymał pan prof. Wojciech Hoffmann. Pani prof. Olga Szczepaniak została nagrodzona za Nieziemską Cierpliwość, a pani prof. Halina Pypno za Sokole Oko. Pan prof. Łukasz Toboła otrzymał nagrody w kategorii Talent Wszechstronny i Wielki Anioł Szkoły. Mistrzem Ciętej Riposty i Żartownisiem Roku został pan prof. Olgierd Promiński, a Pogromcą Nieuków pani prof. Iwona Sobczyk. Tradycyjnie w Galaktyce na Podgórnej Stróżem Prawa został wybrany pan komisarz Piotr Borowiak. Pani prof. Monika Będziecha-Tischer została uhonorowana w kategorii Serce na Dłoni. Pani Barbara Piaskowska otrzymała wyróżnienie dla Najsympatyczniejszego Pracownika Szkoły.

     Jednak najcenniejsze laury przypadły panu prof. Wojciechowi Hoffmannowi, który decyzją kapituły uczniowskiej otrzymał SUPERTADEUSZA 2019, wyróżnienie za największą ilość  głosów  uzyskanych we wszystkich kategoriach.  

      Na zakończenie uczniowie z klas 1Cg i 1A podziękowali pracownikom szkoły za trud i wychowanie oraz wręczyli słodkie upominki z mlecznej doliny. Wszystkim gratulujemy  i życzymy wielu sukcesów.
                                                                                                                                                           Uczniowie z klas:  1A i 1Cg

 

Scroll to Top
Skip to content