Święto Szkoły w naszym LO

 

Święto Szkoły w naszym LO

      Nasza szkoła po raz trzeci obchodziła swoje święto. Rozpoczęło się ono pożegnaniem przez społeczność uczniowską dyrektora szkoły p. Przemysława Wantucha, który od 1 kwietnia rozpoczął pracę w  Kuratorium Oświaty w Poznaniu.  
Tego dnia gościliśmy  również gimnazjalistów przybyłych na finał konkursu „Mój Swarzędz, moja gmina”. Konkurs zorganizowali uczniowie naszego liceum  we współpracy z członkami Towarzystwem Miłośników Ziemi Swarzędzkiej pod patronatem p. burmistrz A. Tomickiej. Jego celem było przybliżenie młodzieży dziedzictwa historycznego i kulturowego najbliższego regionu. W rywalizacji wzięły udział 3-osobowe reprezentacje czterech gminnych gimnazjów, wyłonione w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Każdemu zespołowi towarzyszyła drużyna wspierająca. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością, a różnice punktowe między poszczególnymi zespołami były minimalne. Wręczając dyplomy i nagrody książkowe wszystkim uczestnikom, dyrektor szkoły podkreślił wartość, jaką niesie za sobą skarb posiadania wiedzy o swojej małej ojczyźnie.  Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Zalasewie w składzie: K. Śmichurski, M. Stachowiak,   
S. Janiak. Gimnazjaliści z „Trójki” i z Paczkowa zajęli ex aequo drugie miejsce. Drużyna wspierająca z Gimnazjum nr 2 otrzymała  bon na kręgielnię  za ułożenie (w ciągu 4 minut!) najciekawszego hasła promującego turystykę w Swarzędzu.
      W ramach obchodów Dnia Patrona odbyła się także Gra Miejska dla uczniów klas pierwszych i drugich. Organizatorami gry byli uczniowie Koła Naukowego „Uczeń online” wraz z opiekunem koła, panią Agatą Adamczak. Hasło przewodnie gry brzmiało: „Tropem historii i Ducha Szkoły”. Czteroosobowe drużyny klasowe rywalizowały na trasie gry miejskiej, poprowadzonej po miejscach związanych z Patronem Szkoły lub z jej historią. Na każdym z pięciu punktów oczekiwały na „graczy” zadania, w których należało wykazać się spostrzegawczością oraz wiedzą na temat działalności Tadeusza Staniewskiego w Swarzędzu. Podczas gry uczestnicy rozwiązywali hasło będące kluczem do poznania Ducha Szkoły, którym okazali się… sami uczniowie. Zwycięskie drużyny  (z klasy II B i II C) nagrodzone zostały książkami i płytami oraz gadżetami ufundowanymi przez Wydział Filologii Polskiej UAM, reprezentowany przez studentów z Koła Naukowego Dokumentalistów „Palimpsest”.
      Zapraszamy już dziś na przyszłoroczne obchody Święta Szkoły!
                                                                                                             S.Morchat
                                                                                                             A.Adamczak

Przejdź do galerii zdjęć

Przewiń do góry

DRZWI
OTWARTE

24 kwietnia (sobota)
Szczegóły spotkania podamy bliżej terminu.

Skip to content