Święto Szkoły w naszym LO

 

Święto Szkoły w naszym LO

      Nasza szkoła po raz trzeci obchodziła swoje święto. Rozpoczęło się ono pożegnaniem przez społeczność uczniowską dyrektora szkoły p. Przemysława Wantucha, który od 1 kwietnia rozpoczął pracę w  Kuratorium Oświaty w Poznaniu.  
Tego dnia gościliśmy  również gimnazjalistów przybyłych na finał konkursu „Mój Swarzędz, moja gmina”. Konkurs zorganizowali uczniowie naszego liceum  we współpracy z członkami Towarzystwem Miłośników Ziemi Swarzędzkiej pod patronatem p. burmistrz A. Tomickiej. Jego celem było przybliżenie młodzieży dziedzictwa historycznego i kulturowego najbliższego regionu. W rywalizacji wzięły udział 3-osobowe reprezentacje czterech gminnych gimnazjów, wyłonione w eliminacjach wewnątrzszkolnych. Każdemu zespołowi towarzyszyła drużyna wspierająca. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i kreatywnością, a różnice punktowe między poszczególnymi zespołami były minimalne. Wręczając dyplomy i nagrody książkowe wszystkim uczestnikom, dyrektor szkoły podkreślił wartość, jaką niesie za sobą skarb posiadania wiedzy o swojej małej ojczyźnie.  Zwycięzcami konkursu zostali uczniowie Gimnazjum im. M. Kopernika w Zalasewie w składzie: K. Śmichurski, M. Stachowiak,   
S. Janiak. Gimnazjaliści z „Trójki” i z Paczkowa zajęli ex aequo drugie miejsce. Drużyna wspierająca z Gimnazjum nr 2 otrzymała  bon na kręgielnię  za ułożenie (w ciągu 4 minut!) najciekawszego hasła promującego turystykę w Swarzędzu.
      W ramach obchodów Dnia Patrona odbyła się także Gra Miejska dla uczniów klas pierwszych i drugich. Organizatorami gry byli uczniowie Koła Naukowego „Uczeń online” wraz z opiekunem koła, panią Agatą Adamczak. Hasło przewodnie gry brzmiało: „Tropem historii i Ducha Szkoły”. Czteroosobowe drużyny klasowe rywalizowały na trasie gry miejskiej, poprowadzonej po miejscach związanych z Patronem Szkoły lub z jej historią. Na każdym z pięciu punktów oczekiwały na „graczy” zadania, w których należało wykazać się spostrzegawczością oraz wiedzą na temat działalności Tadeusza Staniewskiego w Swarzędzu. Podczas gry uczestnicy rozwiązywali hasło będące kluczem do poznania Ducha Szkoły, którym okazali się… sami uczniowie. Zwycięskie drużyny  (z klasy II B i II C) nagrodzone zostały książkami i płytami oraz gadżetami ufundowanymi przez Wydział Filologii Polskiej UAM, reprezentowany przez studentów z Koła Naukowego Dokumentalistów „Palimpsest”.
      Zapraszamy już dziś na przyszłoroczne obchody Święta Szkoły!
                                                                                                             S.Morchat
                                                                                                             A.Adamczak

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content