Aktualności

 

Świąteczny wyjazd do Poczdamu

     Dnia 5 grudnia br. uczniowie naszej szkoły odwiedzili Poczdam – miasto, które znajduje się we wschodnich Niemczech nad rzeką Hawelą. Jest ono stolicą i zarazem największym miastem kraju związkowego – Brandenburgia.
Miejsce to jest kojarzone m.in. z konferencją kończącą II wojnę światową. W 1945 roku w  pałacu Cecilienhof obradowała o losach świata tzw. Wielka Trójka: Harry Truman (prezydent USA),Winston Churchill/ Clement Attlee (premier Wielkiej Brytanii) oraz Józef Stalin (przywódca ZSRR).
     Następnie zobaczyliśmy interesujące miejsca Poczdamu takie jak: kolonia rosyjska – Aleksandrówka czy Dzielnica Holenderska.
     Tego dnia nie mogliśmy zapomnieć również o  Sanssouci, czyli zespole pałacowo-parkowym, który został wybudowany w XVIII w. przez Fryderyka II. Znajduje się on liście światowego dziedzictwa UNESCO.
     Wycieczkę możemy uznać za udaną. W ciągu jednego dnia zapoznaliśmy się z historią Poczdamu oraz skorzystaliśmy z uroków jarmarku bożonarodzeniowego. Wszyscy cali i zdrowi wróciliśmy do Swarzędza ok. godz. 22.
                                                                                                                                                                           Marcin Dziubich

 

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content