Sukces uczniów naszej szkoły w Zakopanem

     W dniach od 9 do 12 listopada trzej uczniowie naszej szkoły:

Antoni Krakowski – klasa III Ag,

Jan Giel – klasa III Ag,

Kacper Czyżewski – klasa III A

wraz z opiekunem prof. Piotrem Piwczykiem uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości w Zakopanem.

      Wymienieni uczniowie zajęli wcześniej I miejsce w eliminacjach Konkursu organizowanego w Swarzędzu dla uczniów szkół ponadpodstawowych Powiatu Poznańskiego na temat wydarzeń Roku 1920 i w nagrodę wyjechali na finał do Zakopanego.

      W środę 10 listopada w pensjonacie „Hyrny” w Zakopanem pod patronatem prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy odbyły się zawody finałowe Konkursu Podhalańskie, spiskie, orawskie drogi do niepodległości. Polacy, którzy w 1920 r. obronili Europę.

      W zawodach organizowanych przez Starostwo Tatrzańskie uczestniczyło 9 drużyn, reprezentujących szkoły ponadpodstawowe z niemal całej Polski: powiatu kartuskiego, sopockiego, hrubieszowskiego, łowickiego, świdnickiego, rawickiego, poznańskiego, nowotarskiego i oczywiście tatrzańskiego.

      Przedstawiciele naszej szkoły walczyli dzielnie, wykazali się wiedzą wykraczającą zdecydowanie poza program nauczania historii i zajęli ostatecznie czwarte miejsce. Tylko trzech punktów zabrakło im do drugiego miejsca.

      W dniu 11 listopada nasi uczniowie wraz z opiekunem uczestniczyli w obchodach, które odbywały się w i wokół słynnego zakopiańskiego kościoła na Krzeptówkach (m. in. złożenie urny z ziemią z grobów Kurierów Tatrzańskich), na Placu Niepodległości i na Nowym Cmentarzu w Zakopanem.

      W międzyczasie zdołali także odwiedzić słynną tatrzańską Dolinę Białego, podziwiać Tatry z Gubałówki a także dwukrotnie wieczorem zagrać w kręgle.

Piotr Piwczyk

Scroll to Top
Skip to content