Sukces historyków II LO w Swarzędzu!

      Dnia 8 czerwca br. Jan Langner (I a) oraz Antoni Krakowski (II ag) uczestniczyli w etapie centralnym VI Olimpiady Wiedzy Historycznej. Do tej części zmagań zakwalifikowało się 86 uczniów z całej Polski. Rywalizacja o tytuły laureatów i indeksy uczelni wyższych odbyła się w Golubiu-Dobrzyniu.

      Etap centralny składał się z dwóch części, które wymagały bardzo dobrej znajomości 6 lektur z wybranej epoki, wiedzy z historii na poziomie rozszerzonym, analizy źródeł oraz umiejętności pisania pracy historycznej.

      Udział uczniów naszej szkoły zakończył się dużym sukcesem. Obaj uczniowie wywalczyli tytuły laureatów: Antoni osiągnął 6 miejsce, a Jan zdobył 19 miejsce w Polsce! Dzięki temu uzyskali indeksy na wybrane kierunki m.in. na prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe puchary. Dodatkowo Antoni otrzymał wycieczkę do Brukseli, która została ufundowana przez p. Danutę Hubner, posłankę do Parlamentu Europejskiego.

      Antek okazał się również najlepszym przedstawicielem województwa wielkopolskiego. Z kolei Janek był zaledwie jednym z trzech uczniów klas pierwszych, którzy awansowali do etapu centralnego i mierzyli się ze starszymi kolegami. Do rywalizacji, która rozpoczęła się w grudniu ubiegłego roku, przystąpiło 926 uczniów z całej Polski!

Opiekunem uczniów jest p. Marcin Dziubich

Scroll to Top
Skip to content