SUKCES HISTORYKÓW II LO W SWARZĘDZU!

Dnia 12 kwietnia br. Jan Langner (II a) oraz Antoni Krakowski (III ag) uczestniczyli w etapie centralnym VII Olimpiady Wiedzy Historycznej. Do tej części zmagań zakwalifikowało się 91 uczniów z całej Polski. Rywalizacja o tytuły laureatów i indeksy uczelni wyższych odbyła się w Golubiu-Dobrzyniu.

 Etap centralny składał się z dwóch części, które wymagały bardzo dobrej znajomości 6 lektur z wybranej epoki, wiedzy z historii na poziomie rozszerzonym, analizy źródeł oraz umiejętności pisania pracy historycznej.

Udział uczniów naszej szkoły zakończył się dużym sukcesem. Antoni uzyskał tytuł laureata XIII miejsca, a Jan wywalczył tytuł finalisty! Dla wyróżnionych nie jest to pierwsze osiągnięcie w Olimpiadzie Wiedzy Historycznej, ponieważ już w ubiegłym roku obaj uczniowie wywalczyli tytuły laureatów oraz indeksy na wybrane kierunki m.in. na prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Do rywalizacji, która rozpoczęła się w listopadzie ubiegłego roku, przystąpiło aż 1432 uczniów ze 147 szkół z całej Polski!

Opiekunem uczniów jest p. Marcin Dziubich

Scroll to Top
Skip to content