Stypendia i nagrody Rady Powiatu

 

Stypendia i nagrody Rady Powiatu

    28 października w Starostwie Powiatowym odbyła się XI sesja Rady Powiatu w Poznaniu. Poświęcona ona była pamięci wybitnego Wielkopolanina Maksymiliana Jackowskiego, którego 200-setną rocznicę urodzin obchodzimy w tym roku. W trakcie sesji wykład poświęcony życiu i działalności tego Polaka, który przyczynił się do rozwoju rolnictwa i pracy organicznej w Wielkopolsce, wygłosił prof. Janusz Karwat, autor biografii M. Jackowskiego.
      Podczas sesji zostały wręczone przez Starostę Poznańskiego Jana Grabkowskiego i prof. Janusza Karwata nagrody dla zwycięzców konkursu historycznego poświęconego M.Jackowskiemu. Odbył się on pod koniec września w Zespole Szkół w Wronczynie. Zwyciężył Zespół Szkół w Pobiedziskach-Letnisku, a II miejsce zajęła reprezentacja naszego liceum – Krzysztof Szubert i Damian Krysiak, uczniowie klasy IIa.
      W czasie tej sesji, która w dużej mierze dotyczyła postaci M. Jackowskiego, Starosta Poznański J.Grabkowski i Przewodniczący Rady Powiatu P. Burdajewicz wręczyli stypendia Rady Powiatu i nagrody Starosty najzdolniejszym uczniom szkół, których organem prowadzącym jest powiat poznański.
Stypendia Rady Powiatu w Poznaniu otrzymało 44 uczniów, którzy uzyskali średnią ocen min. 5,00. Przez 10 miesięcy roku szkolnego 2015/2016 będą oni otrzymywać stypendium w wysokości 250 zł. Wśród nagrodzonych stypendystów aż 7 (największa ilość w historii naszego liceum) stanowili uczniowie naszego liceum:
Monika Ściborska – kl.IIc,
Katarzyna Hoffmann – kl.IIc
Aleksandra Oboda – kl. IIa
Agata Januchowska – kl.IIa
Julia Kryślak – kl.IIIa
Katarzyna Wicher – kl. IIIb
Aleksandra Hennig – kl.IIIb.
Za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu krajowym nagrody Starosty otrzymało 3 naszych uczniów:
Wojciech Adamek – tenis ziemny
Wiktoria Stanisławska – jeździectwo
Kacper Meyza – taniec towarzyski.
Nagrodzonym uczniom gratulujemy, a pozostałym uczniom życzymy również takich sukcesów.
                                                                                                         W.Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content