Studniówka 2020

 

Poloneza czas zacząć…

      W dość ciepło-zimowy piątek 24 stycznia 2020 zgodnie z tradycją uczniowie czterech klas maturalnych mieli swoje niepowtarzalne święto – Studniówkę. W tym roku ok. 130 osób (maturzyści, osoby towarzyszące, rodzice i nauczyciele) bawili się  dość daleko od Swarzędza, bo w Zasutowie w pięknej restauracji „Greys”.
      Część oficjalną Studniówki rozpoczął wicedyrektor Wojciech Hoffmann, który poprosił maturzystów nie będących na pogrzebie twórcy Liceum i wieloletniego Dyrektora śp. Piotra Choryńskiego o uczczenie Jego osoby minutą ciszy. Po wicedyrektorze głos zabrał przedstawiciel rodziców maturzystów p. M. Kłopocki i wiceprzewodniczący Rady Rodziców p. M.  Słupczyński. Na koniec części oficjalnej wicedyrektor przeczytał krótki fragmencik „Pana Tadeusza” i wypowiedział sakramentalne słowa „Poloneza czas zacząć”, po czym rozpoczął się bal studniówkowy.
      Zabawę prowadził DJ, czynił to w sposób profesjonalny, dlatego atmosfera na sali była świetna i maturzyści bawili się doskonale aż do godziny 3.00 nad ranem.
      Od studniówki do pierwszego pisemnego egzaminu maturalnego z j. polskiego zostało równe 100 dni. Maturzyści, po studniówce rozpoczynają się już ferie zimowe i do szkoły powracacie dopiero 10 lutego. Wykorzystajcie ten czas, bierzcie się już solidnie do pracy i nie zapominajcie o zbliżającej się maturze…
                                                                                                                                                                                   W. Hoffmann

 

 

Scroll to Top
Skip to content