Spotkanie z poetą

 

Spotkanie z poetą L.Nawrockim

      Listopad to tradycyjny międzynarodowy miesiąc poezji. W związku z tym Biblioteka Publiczna w Swarzędzu co roku zaprasza poetę, którego później gościmy w naszej szkole. W tym roku 6 listopada w sali audiowizualnej odbyło się spotkanie młodzieży klas humanistycznych (kl.Ia, IIa i IIIa) z poetą Lechem Nawrockim – od 2011r. członkiem Związku Literatów Polskich, oddział  w Poznaniu.
      Gość naszego spotkania jest niewątpliwe człowiekiem nieprzeciętnym. Z wykształcenia zootechnik, profesor Politechniki Opolskiej, autor kilkunastu książek i setek artykułów z zakresu produkcji zwierzęcej. Z zamiłowania muzyk, kompozytor jazzowy, aforysta, poeta, pisarz, dziennikarz i miłośnik zwierząt. Człowiek o wielkim sercu, zainteresowaniach iście renesansowych.
      Pan Lech Nawrocki opowiadał nam o swoim życiu prywatnym i zawodowym. Czytał wiersze i krótkie felietony, w których czuło się miłość do przyrody, a szczególnie do zwierząt, ale nie tylko do kotów, psów, lecz również do bydła, świnek … Ten wielki miłośnik zwierząt, jak sam nam się przyznał, nie ma żadnego zwierzątka, bo … nie miałby czasu się nim zająć prowadząc tak aktywne i twórcze życie. Ze spotkania z p. L. Nawrockim na pewno zapamiętamy piękne aforyzmy i przewrotną grę słów i wyrażeń w Jego wierszach związanych oczywiście ze zwierzętami.
                                                                                                                     W. Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content