Spływ kajakowy Wartą

Tradycją naszej szkoły stają się spływy kajakowe organizowane przez naszego nauczyciela i doświadczonego kajakarza – prof. Olgierda Promińskiego (ponad 13 tys. km kajakiem).
      W ubiegłym roku szkolnym 14 czerwca 24 uczniów pod opieką prof. Olgierda Promińskiego i wicedyrektora Wojciecha Hoffmanna wzięło udział w spływie kajakowym rzeką Wartą z Mosiny do Poznania – 20 km. Imprezie towarzyszyła słoneczna pogoda, a spływ Wartą przez Wielkopolski Park Narodowy był formą zwiedzania i poznawania piękna naszego powiatu poznańskiego.  Poprzednia wycieczka kajakowa tak się spodobała młodzieży, że 11 września aż 27 uczniów naszego Liceum wzięło udział w kolejnym spływie kajakowym. Tym razem znów płynęliśmy pod czujnym okiem kierownika prof. Olgierda Promińskiego i opiekuna Wojciecha Hoffmanna z Poznania (przy katedrze) do Mściszewa. Było ciepło, ale bardzo pochmurno, na szczęście deszcz nas nie zmoczył. Płynęliśmy 25 km Wartą podziwiając piękno przyrody, nadbrzeżne ptaki – czaple, kaczki i kormorany. Po prawie 4 godzinach spływu dotarliśmy do Mściszewa, zaświeciło słońce, i udaliśmy się pieszo ponad 5 km na stację kolejową do Murowanej Gośliny. Stamtąd pociągiem o godz. 15.18 dotarliśmy pociągiem do Poznania. Czekamy na następny spływ kajakowy …, niestety dopiero wiosną przyszłego roku.
                                                                                                                                                        W. Hoffmann