Rozpoczęcie roku szkolnego

 

Koniec wakacji… Nowy rok szkolny 2015/2016

      1 września o godz. 10.00 na dziedzińcu szkolnym przy upalnej jeszcze wakacyjnej pogodzie rozpoczął się nowy rok szkolny 2015/2016 w II Liceum Ogólnokształcącym w Swarzędzu. Była to uroczystość skromna o bardzo roboczym charakterze. Imprezę otwarcia nowego roku szkolnego prowadził wicedyrektor W.Hoffmann, który po hymnie państwowym poprosił o zabranie głosu dyrektora szkoły dra Tomasza Zandeckiego.
      Dyrektor T. Zandecki powitał wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, a przede wszystkim młodzież naszego liceum. Przedstawił nowych nauczycieli, którzy podjęli pracę w naszej szkole: p. Ewę Buczyńską (pracowała wcześniej w II LO), p. Anetę Parchimowicz i nowego katechetę ks.Dawida Wasielewskiego. Życzył wszystkim sukcesów w nauce i pracy, zachęcał do wysiłku i aktywności intelektualnej oraz przypomniał uczniom klas maturalnych, że za 8 miesięcy już matura …, do której przygotowywać się trzeba już od jutra.
      Następnie wicedyrektor W. Hoffmann przedstawił 4 nowe klasy pierwsze i ich wychowawców oraz zastępców. Zostały również zaprezentowane klasy II i III oraz pozostali nauczyciele i pracownicy szkoły. Wicedyrektor wspomniał również, że obecny rok szkolny zgodnie z wskazanymi kierunkami polityki oświatowej naszego państwa jest Rokiem Otwartej Szkoły.
      Po uroczystości klasy udały się do sal lekcyjnych gdzie nastąpiło spotkanie z wychowawcami.
POWODZENIA I SUKCESÓW W NOWYM ROKU SZKOLNYM!
                                                                                                             W. Hoffmann

Scroll to Top
Skip to content