Aktualności

 

REKOLEKCJE SZKOLNE I PIELGRZYMKA MATURZYSTÓW 2017

      Czas wiosennej przerwy świątecznej wyznaczonej przez Święta Wielkiej Nocy poprzedzają w szkole coroczne rekolekcje wielkopostne. W tym roku rekolekcje dla naszego liceum poprowadził ks. Michał Zamelek, duszpasterz młodzieży z Rawicza.
       Na rekolekcje złożyły się konferencje i prezentacje multimedialne, Droga Krzyżowa, a nawet wspólny śpiew (a przynajmniej jego próby). Doświadczenie pracy księdza Michała z młodzieżą przełożyło się na bardzo dobrą relację z naszymi uczniami. Ważne treści  przeplatane były barwnymi anegdotami i pełnymi humoru dygresjami. Niezwykle czytelne były także przykłady życia świętych – młodych świadków wiary. Rekolekcje zakończyły się wspólną Mszą Świętą.
     Tydzień wcześniej, także w ramach duchowego przygotowania – już nie tyle do świąt, ile do zbliżających się egzaminów – odbyła się pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Ani wczesna pora wyjazdu, ani sam trud podróży, nie odstraszyły trzecioklasistów. Znaczna część z nich zdecydowała się na udział i wspólną modlitwę w najważniejszym polskim sanktuarium. Mszę świętą przy Jasnogórskim Obrazie odprawił ksiądz biskup Damian Bryl, jeden z pomocniczych biskupów poznańskich. Przywitał także wszystkich uczniów i nauczycieli, wymieniając nazwy szkół i miejscowości, z których przybyli pątnicy. Z pewnością był to dla maturzystów czas umocnienia i zebrania nowych duchowych sił.
      Pozostając więc w tym duchu, wejdźmy w piękne przeżycie Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech „naładowane duchowe akumulatory” zaowocują szczęśliwie i zwycięsko zakończonymi egzaminami.
                                                                                                ks. Dawid Wasielewski

Scroll to Top
Skip to content