Zajęcia terenowe

 

Poznajemy sekretne życie drzew, czyli zajęcia w PARKU LINOWYM

      W czwartek, 20 kwietnia, prawdziwe wyzwanie, zlokalizowane  kilkanaście metrów nad ziemią czekało jak co roku na młodzież z pierwszych klas policyjnych. Ruchome bądź stałe konstrukcje składające się ze stalowych i miękkich lin rozwieszonych między drzewami z niezwykłą gracją i zaangażowaniem pokonywali uczniowie z klas Ic i Id.
      Przejście parku linowego przede wszystkim poprawia samoocenę i wiarę we własne siły, ale także uczy podejmowania decyzji, oceny ryzyka, respektowania trudności, czy kreatywności. Pierwsze parki linowe powstały pod koniec XIX wieku, jako metoda podnoszenia sprawności fizycznej we francuskiej Marynarce Wojennej. Szybko dostrzeżono, że ćwiczenia na linach i równoważniach nie tylko pozytywnie wpływają na kondycję fizyczną, ale również pomagają w szukaniu niestandardowych rozwiązań, ćwiczeniu planowania i podejmowania strategicznych decyzji.
      Dobra atmosfera, świeże powietrze i przebijające się przez chmury słońce sprzyjały dobrej zabawie. Może nie do końca uczniowie zgłębili sekretne życie drzew, ale na pewno otarli się o niektóre ich tajemnice.
                                                                                                           Beata Czerska

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content