Przystanek PaT

 

Klasa policyjna na PaTosferze

      W sobotę 05.07.2014 przedstawiciele klasy policyjnej wraz z wychowawcą klasy wzięli udział w finale  IX Przystanku Pat (Profilaktyka a Ty), który odbywał się w Koninie.
      Młodzież mogła uczestniczyć w ośmiu Warsztatach z Mistrzami, by po dwugodzinnych próbach, zaprezentować się przed zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Konina, którzy licznie przybyli na koniński rynek.  Odbyły się warsztaty wokalne, teatralne, samby, zumby,  hip-hopu,  capoeiry, bębniarski oraz warsztaty teatralno-lalkarski i Sztuki Ulicy.
      Ponad dwa tysiące młodych ludzi, którzy chcą żyć wolni od uzależnień powitało zgromadzonych gości, wśród których byli m. in. Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej Tadeusz Sławecki, Szef polskiej Policji nadinsp. Marek Działoszyński, Wojewoda Wielkopolski Piotr Florek, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Wielkopolski Kurator Oświaty Elżbieta Wachowiak, a także Prezydent Konina Józef Nowicki. Jednak wielce wyczekiwanym Gościem była Pierwsza Dama Rzeczypospolitej Polskiej Anna Komorowska, która po raz pierwszy odwiedziła Centralny Przystanek PaT.
      Na Placu Wolności w Koninie minister Marek Michalak poprosił o wspólne odczytanie fragmentów Międzynarodowej Konwencji o Prawach Dziecka, która została przyjęta przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 listopada 1989 roku. Młodzież odczytała fragmenty Konwencji, mówiące o poszanowaniu praw dzieci z zachowaniem ich tożsamości, gwarantująca prawo do swobodnego wyrażania własnych poglądów, czy stanowiące o wolności od bezprawnej ingerencji w sferę jego życia prywatnego, rodzinnego lub domowego. O godzinie 12:46 ustanowiony został rekord Polski w zbiorowym czytaniu Konwencji o Prawach Dziecka.
      Po zakończeniu pokazów, kolorowy korowód przeszedł ulicami Konina. Podczas przemarszu poszczególne warsztaty miały możliwość zaprezentowania się oraz propagowania haseł, na których opiera się idea programu PaT „Moda na życie bez uzależnień”.
      Za rok Przystanek Pat zawita do Warszawy!
                                                                                                                 Ewa Portala-Janik
                                                                                                        Źródło: http://pat.policja.gov.pl

Scroll to Top
Skip to content