Przystanek PaT

 

Klasy policyjne na X Przystanku PaT w Warszawie

      „Profilaktyka a Ty”, w skrócie PaT, to program którego celem jest inicjowanie wspólnoty działań, skierowanych przeciwko zjawiskom patologii społecznej oraz tworzenie ogólnopolskiej społeczności, promującej wśród młodzieży modę na życie bez uzależnień.
      W dniach 23-24 czerwca w Warszawie odbył się X Jubileuszowy Przystanek PaT. 11 000 osób, a w tym  uczniowie klas policyjnych II Liceum w Swarzędzu, wzięło udział w Gali Finałowej z okazji X- lecia Przystanku PaT, która odbyła się na Stadionie Narodowym . Swoją obecnością Galę uświetnili  min. Minister Spraw Wewnętrznych Teresa Piotrowska, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, Wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak, Wojewoda Mazowiecki Jacek Kozłowski , Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, inspektor Rafał Batkowski Szef Wielkopolskiej Policji oraz Henryka Krzywonos.
      Muzyka, śpiew, taniec, spektakle i spotkania z ciekawymi ludźmi towarzyszyły uczestnikom Przystanku od popołudnia do białego rana. Galę rozpoczęły uderzenia w gong i  utwór „Dziwny jest ten świat” Czesława Niemena w wykonaniu zwyciężczyni tegorocznego The Voice of Poland – Aleksandry Nizio. Z młodzieżą spotkali się sportowcy, aktorzy i dziennikarze, min.: Zbigniew Bródka- mistrz olimpijski z Soczi w 2014 roku, Piotr Polk z serialu „Ojciec Mateusz” oraz aktorzy serialu „Na wspólnej” i Bartek Jędrzejak- prezenter pogody programu „Dzień Dobry TVN”. Na scenie pojawili się instruktorzy, którzy od lat towarzyszą PaTowiczom. Wśród nich Branko Bielopotocky (Hip-Hop), Sylwia Socha (Zumba), Marta Schuberg, Ricardo Marques (Capoeira), Sophie Kobus (Samba Brazylijska), Robert Osam (warsztaty wokalne). Wielką atrakcją imprezy na Stadionie Narodowym był spektakl laserowo-multimedialny  „Laser Violin Show” oraz występ Grzegorza Hyżego.  Dopełnieniem programu było nocne zwiedzania wystawy „Pompeje”,  KINO profilaktyczne PaT ,koncert „Warszawski Świt”, a także polka Belgijka, którą PaTowicze zatańczyli na płycie stadionu. Kolejne godziny Przystanku przyjęły postać przemarszy,  happeningów i rozegrały się na placach i ulicach Warszawy. Uczestnicy spotkali się przy pomniku Janusza Korczaka w Parku Świętokrzyskim, na wiecu patriotycznym na Placu Marszałka J. Piłsudskiego przy Grobie Nieznanego Żołnierza,  oraz wspólnie tańczyli pod Kolumnę Zygmunta III Wazy  na Placu Zamkowym. Ostatnia część Przystanku PaT odbyła się w Multimedialnym Parku Fontann.
      Myślę, że wzięcie udziału w tak dużej, spektakularnej imprezie dostarczyło uczniom naszej szkoły wielu wrażeń, a tym którzy nigdy nie byli w Warszawie umożliwiło poznanie stolicy w pigułce.
                                                                                                                         Beata Czerska

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content