Pomóżmy Pani Marcie dzięki Szlachetnej Paczce

Kochani,

ubiegłe lata pokazały, że razem możemy dokonać cudów i sprawić, że komuś będzie żyło się lepiej. Tym razem łączymy moce i ruszamy z akcją pomocową dla 82-letniej schorowanej i samotnej Pani Marty ze Swarzędza. Rzuć okiem czego potrzeba Naszej Seniorce i kup coś z listy lub jeśli nie masz czasu krążyć po sklepach, wpłać choćby 1 zł na naszą zweryfikowaną zbiórkę na portalu zrzutka.pl, a my zajmiemy się resztą. Pójdziemy na zakupy, skompletujemy wszystko zgodnie z listą, a następnie przedstawimy szczegółowe rozliczenie.

Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/mp7pts

Historia Rodziny

Pani Marta po śmierci męża dwa lata temu została sama. Kobieta choruje na uchyłki jelita grubego, zwyrodnienie kręgosłupa i stawów. Obecnie pani Marta utrzymuje się z emerytury 1860 zł. Po zapłaceniu czynszu, zakupie leków, na które wydaje ponad 400 zł oraz kupnie najważniejszych rzeczy do domu, do końca miesiąca kobiecie zostaje 500 zł na życie. Pani Marta mieszka sama, nie ma dzieci ani bliskiej rodziny, która mogłaby jej pomóc.

Piękno Rodziny

Pani Marta jest niesamowicie pogodną i otwarta osobą, bardzo lubi kontakt z ludźmi. Z pasją opowiada o swojej przeszłości, pracy jaką wykonywała, mężu, którego wspomina bardzo ciepło. Starsza pani całe życie pracowała w kuchni i do dziś uwielbia gotować. Lubi włączyć w domu muzykę, by poprawić sobie nastrój. Kobieta mimo trudnej sytuacji nie traci wiary w lepsze jutro i w ludzi. Uwielbia spotykać się z koleżankami i innymi ludźmi, by porozmawiać albo po prostu z kimś pobyć.

Potrzeby Rodziny

Żywność trwała:

Herbata, kawa, ryż, mąka, makaron, kasza, cukier, olej, dżem, owoce i warzywa w puszkach, konserwy rybne (nie może jeść ryb w oleju), konserwy mięsne, płatki kukurydziane, mleko,

Środki czystości:

Szampon, mydło / żel myjący, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do płukania, proszek do prania, płyny czyszczące, płyn do mycia naczyń, papier toaletowy, worki na śmieci.

Odzież:

Dres 2XL, Sweter 2XL, Piżama/koszula nocna i porannik 2XL, (Z uwagi na niestandardowy rozmiar preferowane vouchery do sklepu odzieżowego)

Obuwie:

Półbuty rozmiar: 40, Kozaki/buty zimowe rozmiar: 40, Klapki rozmiar: 40, (preferowane vouchery do sklepu obuwniczego)

Wyposażenie mieszkania:

Ręcznik kąpielowy, pościel 160×200, koc zimowy, pościel (poszwy, prześcieradło), ręczniki

Brakujące sprzęty gospodarstwa domowego:

Odkurzacz

Mikrofalówka

Ponadto potrzebne kartony i świąteczny papier do zapakowania paczek.

Link do strony Szlachetnej Paczki z opisem Naszej Seniorki:

https://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny/rodzina/83504/1994?context=family_choosen&utm_source=autoresponder-swr&utm_medium=email&utm_campaign=paczka2020&utm_term=darczynca

Z góry dziękujemy za wsparcie!

Pamiętaj- DOBRO WRACA!

Wolontariusze II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu wraz z opiekunami – Martą Michalak i Andrzejem Jędrzejczakiem

Scroll to Top
Skip to content