Aktualności

 

Policja-lubię to!

      W ubiegły piątek funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu oraz Komisariatu Policji w Swarzędzu zaprosili uczniów klas o profilu policyjnym do udziału w programie „Policja – Lubię To”, którego celem było przybliżenie pracy policjantów różnych pionów, zaprezentowanie sprzętu policyjnego oraz możliwość zadania funkcjonariuszom pytań na temat ich codziennej służby czy doświadczeń zawodowych. 

      W spotkaniu zorganizowanym w sali gimnastycznej II LO w Swarzędzu udział wzięli również uczniowie klasy policyjnej z LO w Pobiedziskach Letnisku. Zaproszono także uczniów klasy mundurowej z IV LO Profilowanego w Poznaniu  przy ul. Sniadeckich.   Z-ca Komendanta Komisariatu Policji w Swarzędzu kom. Piotr Borowiak,  który w naszej szkole jest nauczycielem Edukacji Policyjnej wprowadził młodzież w tematykę programu oraz przedstawił zaproszonych policjantów.  Po krótkiej prezentacji kolejno o swojej pracy mówili policjanci z Komisariatu Wodnego Policji, prezentując między innymi sprzęt do nurkowania, Technik Kryminalistyki, który wyjaśnił wiele nurtujących młodzież zagadnień związanych z ujawnianiem śladów i prawidłowym ich zabezpieczaniem do dalszych badań.  O swojej pracy opowiadał również funkcjonariusz elitarnej Grupy Realizacyjnej, zajmującej się zatrzymywaniem najniebezpieczniejszych przestępców. Ten temat najbardziej zainteresował obecnych na spotkaniu z uwagi na specyficzny charakter działań jakie Grupa Realizacyjna wykonuje na co dzień oraz  z uwagi na możliwość obejrzenia z bliska broni i innych narzędzi niezbędnych w tego typu służbie.

      Uczniowie zadawali pytania i aktywnie uczestniczyli w dyskusjach, które pozwoliły im poznać trudy zawodu policjanta i ścieżkę kariery zawodowej jak ich czeka jeżeli zdecydują się w przyszłości założyć policyjny mundur. Na zakończenie najodważniejsi zdecydowali się doświadczyć na sobie pozorowanego ataku agresywnego tłumu, który nie szczędził sił starając się  „rozbić” szczelny kordon rzucając w niego piłkami. 

      Całość spotkania podsumował przedstawiciel Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, wyjaśniając procedury naboru do Policji oraz określił wymagania jakie kandydat do służby musi spełnić aby zostać zakwalifikowany.  Spotkanie to nie było ostatnim tego typu przedsięwzięciem skierowanym do uczniów szkół średnich.  Z uwagi na duże zainteresowanie program będzie kontynuowany w roku 2019.

                                                                                                                                                                                    Organizatorzy

 

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content