Aktualności

 

Poetycko w II LO w Swarzędzu

       7 listopada 2018 r. uczniowie klas: 2a, 2b, 2d i 3a naszej szkoły, w ramach XLI Międzynarodowego Listopada Poetyckiego, uczestniczyli w spotkaniu z panią Krystyną Konecką. Nasz gość to poetka, dziennikarka, fotoreporterka specjalizująca się w pisaniu sonetów.

      Autorka opowiedziała o wszystkich wydanych utworach. W trakcie omawiania sonetów, poetka przeczytała kilka swoich tekstów min. z tomu „Ogrody Szekspira” oraz wyjaśniła, jak są skomponowane sonetti a corona. Na zakończenie pani Konecka zaprezentowała ostatnio wydaną książkę o wyprawie na Islandię, pod tytułem „Ultima Thule. Głosy Islandii”. Książka, pełna sonetów opisujących tę wycieczkę, jest ilustrowana autorskimi zdjęciami z wyprawy. Mieliśmy okazję oglądać świetne zdjęcia na projektorze, przez co mogliśmy podziwiać Isladnię opisaną słowem i obrazem.

      Pod koniec naszego spotkania zadaliśmy poetce kilka pytań oraz podziękowaliśmy, wręczając bukiet kwiatów i robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie. Ciekawa osobowość autorki,  jej szerokie zainteresowania i otwartość na kontakt z młodzieżą sprawiły, że spotkanie było bardzo udane.
                                                                                                                                                            Patryk Kubiak

 

Scroll to Top
Skip to content