Edukacja policyjna

 

Padły strzały w IIIc

      …w piątek 8.04.2016 klasa policyjna III c wzięła udział w całodniowym szkoleniu strzeleckim pod okiem instruktorów z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Dzień rozpoczął się od wizyty na strzelnicy „Lizawka”, gdzie uczniowie w praktyce poznali zasady zachowania się na strzelnicy Poznali odpowiednie komendy, określenia i sprzęt, który gwarantuje pełne bezpieczeństwo podczas zajęć na takim obiekcie. Każdy miał możliwość kontaktu z modelami broni wykorzystywanymi obecnie w polskiej Policji. Trening polegał na prawidłowym i statycznym zgraniu przyrządów celowniczych oraz skupieniu się na celu, a także sprawdzeniu szybkości reakcji na określone polecenia w trakcie ruchu.

      Po zajęciach nastąpiło wspólne czyszczenie broni w wyznaczonej strefie. Następnym etapem była wizyta w pomieszczeniu treningowym, gdzie policjanci szkolą się na elektronicznym urządzeniu treningowym. Trenażer, który udostępniono uczniom naszej szkoły, sprawia wiele trudności nawet doświadczonym policjantom, więc test nie był łatwy. Okazało się, że w klasie III c są ukryte talenty, ponieważ wyniki uzyskane w niektórych konkurencjach zadziwiły samych instruktorów. Na szczęście cała akcja odbyła się w świecie wirtualnym. Było to bardzo ważne doświadczenie, gdyż uczniowie mogli sami odczuć, w jakim stresie będą musieli podejmować decyzje, kiedy znajdą się oko w oko z agresywnym obywatelem,a na reakcję pozostaną ułamki sekund. Wszyscy uczestnicy szkolenia musieli także zaprezentować swoje umiejętności sportowe i zaliczyć tor sprawnościowy, będący jednym z warunków przyjęcia w szeregi Policji.

      Na koniec specjaliści od likwidacji ładunków wybuchowych zaprezentowali swój warsztat pracy i sposoby działania w przypadku informacji o podłożeniu takiego ładunku np. na dworcu czy na terenie szkoły. Zajęcia dały wszystkim dużo radości, ale również pozwoliły na uświadomienie sobie trudów pracy policyjnej, którą przyjdzie wykonywać, decydując się na założenie munduru i złożenia ślubowania.
                                                                                                             Piotr Borowiak

 

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content