Aktualności

 

Ostatnie pożegnanie śp. Dyrektora Piotra Choryńskiego

      Dzień 24 stycznia 2020, piątek był bardzo trudny i smutny  dla społeczności II LO w Swarzędzu. O godz. 12.30 z ogromnym żalem nauczyciele, pracownicy i uczniowie wraz ze szkolnym pocztem sztandarowym na cmentarzu przy parafii św. Marcina w Swarzędzu pożegnali Dyrektora Piotra Choryńskiego. Mszę odprawił ks. Jakub Drosik – absolwent naszego Liceum z 2010 r., który w bardzo osobistym kazaniu ukazał nam wyjątkową postać Dyrektora. Na zakończenie uroczystości pogrzebowych piękne przemówienia wygłosili burmistrz miasta i gminy Marian Szkudlarek, przewodnicząca Rady Miejskiej Barbara Czachura i wicedyrektor II LO Wojciech Hoffmann.

      Śp. Piotr Choryński był twórcą naszego liceum i przez 20 lat od 1992 roku aż do emerytury w 2012 kierował nim. Przeprowadził szkołę z Placu Niezłomnych do wyremontowanego budynku na ulicy Podgórnej i doprowadził do nadania szkole imienia Tadeusza Staniewskiego i nadania sztandaru. Był On dla nas wszystkich i pozostanie na zawsze naszym Dyrektorem. Nasz Dyrektor – tak zawsze o Nim mówiliśmy. Potocznie o naszej szkole mówiło się „Liceum Choryńskiego”, tak mocno szkoła była utożsamiana z osobą Dyrektora.

      Piotr Choryński był wspaniałym człowiekiem, bardzo dobrym organizatorem i managerem, który potrafił rozwiązać każdy problem, każdą trudność. Zawsze gotowy pomóc każdemu, kto się do niego zgłosił – nauczyciel czy też uczeń.

Dziękujemy Dyrektorze za wszystko, co otrzymaliśmy od Ciebie, zawsze pozostaniesz w naszych sercach i pamięci.

                                                                                                                                                                    W. Hoffmann

 

Scroll to Top
Skip to content