Debaty oksfordzkie

 

II Ogólnopolski Turniej Debat Historycznych w Inowrocławiu

      Reprezentanci  naszego liceum 17.09.2019 wystąpili w Ogólnopolskim Turnieju Debat Historycznych „Bohaterowie Niepodłegłości” pod hasłem: „Powstania narodowe w świadomości Polaków”. Gospodarzem zawodów było I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. W skład naszego debiutującego zespołu wchodzili: Emilia Wysocka, Agnieszka Michalska, Dominika Poznaniak i Ernest Ignyś. W trakcie zmagań debatanci mieli za zadanie przedstawić argumenty strony propozycji lub opozycji do następujących tez, np.  „II RP wystarczająco uczciła pamięć o powstaniu styczniowym i uhonorowała powstańców z roku 1863/ 1864” czy „Państwo Polskie powinno zbudować Muzeum Powstania Wielkopolskiego na podobieństwo Muzeum Powstania Warszawskiego”.
      Ostatecznie zajęliśmy 3 miejsce. Wielkie brawa dla drużyny, która po raz pierwszy debatowała w stylu oksfordzkim i to na takim turnieju. Podjęli walkę ze szkołami, które regularnie uczestniczą w zawodach, w tym mistrzostwach polski debat oksfordzkich.
      Opiekunami grupy debatanckiej byli pan prof. Marcin Dziubich oraz pani prof. Oliwia Tomczak. Kolejne potyczki już wkrótce w naszym LO.

 

 

Scroll to Top
Skip to content