Od niepodległości do niepodległości – I Międzygminny Konkurs Historyczny już za nami!

14 kwietnia progi II LO gościły uczniów z sześciu szkół podstawowych. Reprezentowali oni: Swarzędz, Paczkowo, Zalasewo, Iwno, Kostrzyn i Neklę.

Powodem tego spotkania był konkurs historyczny, którego tematyka w tym roku oscylowała wokół wydarzeń, jakie rozegrały  się między 1918, a 1989 rokiem. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Każdy z nich zmierzył się z testem, w którym zawarte były zarówno zadania sprawdzające wiedzę faktograficzną, jak i umiejętności tj. korzystanie z mapy, analizę i interpretację tekstów źródłowych, ikonografii, czy tablic genealogicznych.
W rywalizacji najlepszy okazał się Dorian Pawelski – uczeń SP5w Swarzędzu.Zaszczytne II miejsce przypadło Sergiuszowi Hojeńskiemu z SP w Paczkowie zaś III Kazimierzowi Piaskowi z SP5
w Swarzędzu.

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęły ex aequo dwie  szkoły: Zespół Szkół w NekliorazSP nr 1 w Kostrzynie Wielkopolskim.

W trakcie konkursu opiekunowie mieli okazję wysłuchać wykładu pana Arkadiusza Małyszkio stanie wojennym i o pracy w szkolnictwie w latach osiemdziesiątych.

Oczekiwanie na wyniki umiliła uczestnikom konkursu wizyta w Swarzędzkim Centrum Historii i Sztuk,  gdzie odbyła się przygotowana lekcja muzealna.


Cieszymy się, że taka formuła konkursu przypadła Wam do gustu. 
Widzimy się w przyszłym roku, na kolejnym Międzygminnym Konkursie Historycznym!

​​​​​​​​Organizatorzy konkursu:

​​​​​​​Marcin Dziubich i Przemysław Biedziak

Scroll to Top
Skip to content