Zajęcia terenowe

 

Co nas nie zabije, to nas wzmocni! Warsztaty klas policyjnych w Kiekrzu.

      W dniach 23-25 maja klasy IId i IIe o profilu policyjnym uczestniczyły w obozie szkoleniowym w Kiekrzu. Celem warsztatów było umożliwienie uczniom praktycznego sprawdzenia się w wykonywaniu zadań o specyfice policyjnej, uświadomienie różnorodności działań policjantów, a także integracja i doskonalenie umiejętności pracy w grupach. Zajęcia prowadzili funkcjonariusze Policji, pracownicy Wydziału Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i instruktorzy Klubu Żeglarskiego Navigare.
      Nie było lekko! Uczniowie mogli sprawdzić się w marszu na azymut i biegu patrolowym, plenerowym torze przeszkód, a także podczas treningu siłowo- kondycyjnego crossfit. Ośrodek Navigare, w którym zakwaterowani byli uczniowie położony jest nad jeziorem Kierskim, więc nie zabrakło również zajęć na wodzie. Można było poznać podstawowe tajniki żeglowania i zmierzyć się w wyścigu z pagajami. Ćwiczenia z musztry w mundurach, w prawie trzydziestostopniowym upale były dopełnieniem całości.
Oprócz zajęć praktycznych uczniowie uczestniczyli w wykładach dotyczących terroryzmu, bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przemocy fizycznej i psychicznej, mowy nienawiści, a także w konwersatorium na temat postawy prospołecznej oraz w warsztatach „Kształtowanie poczucia własnej wartości i umiejętności samooceny”.
      Pomimo dużej ilości wyczerpujących zajęć i nocnych wart, nie zabrakło czasu i sił na ognisko, pieczenie kiełbasek i pianek na osłodę oraz grupowe śpiewanie.
      Sińce, otarcia, odciski, zakwasy, przemoczone buty, wybrudzone ubrania… co tam. Co nas nie zabije , to nas wzmocni! Czyż doświadczanie trudnych i wymagających sytuacji nie wpływa pozytywnie na późniejsze funkcjonowanie – wzmacnia, a w konsekwencji, sprzyja zdrowiu psychicznemu, zadowoleniu i poczuciu szczęścia? Będzie co po latach opowiadać wnukom!
                                                                                                          Beata Czerska

Przejdź do galerii zdjęć

Scroll to Top
Skip to content