Zajęcia terenowe

 

OBÓZ KONDYCYJNY kl. II

      Na początku tygodnia uczniowie 3 szkół z klasami o profilu policyjnym i wojskowym spotkali się w Kiekrzu na obozie kondycyjnym.  Nasze Liceum także uczestniczyło w tym spotkaniu. Przez 2 dni w słonecznym skwarze policyjni instruktorzy sprawdzali umiejętności sprawnościowe uczniów oraz umiejętności działania w zespole.

      Rywalizacja w wyścigach łodzi wiosłowych czy „mokry” tor przeszkód to jedne z wielu atrakcji jakie czekały na uczestników obozu. Zajęcia z samoobrony oraz wykorzystania środków przymusu bezpośredniego dały uczniom możliwość sprawdzenia się na wypadek ataku niebezpiecznego przestępcy i konieczności obezwładnienia go.  Musztra policyjna pod okiem specjalisty z Oddziałów Prewencji KWP w Poznaniu była chyba największym wyzwaniem. Ćwiczenie szyków policyjnych i tyralier w ogromnym upale pokazało, że nasi uczniowie to twardzi ludzie, dla których żadna pogoda nie stanowi przeszkody. Także zajęcia z policyjnym psychologiem dały możliwość poznania sposobów radzenia sobie ze stresem i pracy nad swoimi słabościami.

      Wieczorne ognisko i wspólne pieczenie kiełbasek było okazją do ciekawych rozmów i nawiązania nowych znajomości.  Nie było to jednak zakończeniem szkolenia. Najtrudniejsze okazało się pełnienie nocnej służby patrolowej na terenie ośrodka. Dwuosobowe patrole wybrane w drodze losowania dbały o bezpieczeństwo obozowiczów od godziny 22:00 do 6:00 rano pod okiem dyżurnych. Dla niektórych była to próba wytrzymałości po ciężkim dniu zajęć. Ale także w tym przypadku uczniowie pokazali, że potrafią przezwyciężyć zmęczenie i wzorowo współpracować nabywając nowych doświadczeń.

      Po takich przeżyciach trudno było się rozstać ale już w październiku wszyscy spotkają się w tym samym składzie na kolejnym szkoleniu nazwanym roboczo „treningiem kompetencyjnym”.
                                                                                                                                                               Piotr Borowiak

 

 

 

Przejdź do galerii zdjęć

Fot. Beata Czerska, Ewa Portala-Janik

 

Scroll to Top
Skip to content